Opóźnienia kontra piękne widoki – co nas stresuje, a co sprawia frajdę podczas podróży?

Co nas stresuje, a co sprawia frajdę podczas podróży?
Co nas stresuje, a co sprawia frajdę podczas podróży? Mat. prasowe
Najbardziej stresującym elementem podróży są opóźnienia – zarówno lotnicze, jak i wywołane korkami – wynika z badania przeprowadzonego wśród Polaków na zlecenie Budget Polska. Z drugiej strony, najwięcej ankietowanych wskazało wybór pięknej drogi jako dobry sposób na zwiększenie frajdy z wyjazdu.Jeszcze przed feriami zimowymi Budget Polska, oferujący wynajem samochodów za rozsądną cenę, zlecił przeprowadzenie ogólnoeuropejskiego badania, z którego dowiadujemy się, co jest największą zmorą podróżujących oraz jakie mają pomysły na zwiększenie przyjemności z wyjazdu.


Co nas stresuje?
Polaków najbardziej stresują opóźnienia. Oczekiwanie na spóźniony lot czy pociąg jako niemiłe doświadczenie wskazało 32% badanych. W porównaniu z mieszkańcami innych, europejskich państw, bardziej niepokoi nas nieznajomość języka kraju, do którego jedziemy. Stres w związku z tym odczuwa 30% Polaków i jedynie 18% Portugalczyków, 18% Niemców oraz 19% Austriaków. Obawa przed niespakowaniem ważnej rzeczy do bagażu doskwiera z kolei 26% podróżujących z Polski.


Z drugiej strony, niewielu Polaków niepokoi perspektywa przegapienia lotu czy innego środka transportu. Wskazało ją 17% badanych w naszym kraju i aż 36% Szwajcarów, 31% Włochów oraz 30% Austriaków.

Co zrobić, by zwiększyć frajdę z podróży?
Oprócz czynników wywołujących stres, w ramach badania na zlecenie Budget Polska spytano również o pomysły na to, jak czerpać frajdę z podróży samochodem*.

55% Polaków wskazało wybór malowniczej trasy. Aby zrelaksować się, robimy sobie również częste przystanki – ten sposób na zwiększenie przyjemności z jazdy wskazało 41% badanych. W trakcie podróży lubimy też zajadać się przysmakami. Dzięki temu większą frajdę z wyjazdu odczuwa 33% ankietowanych. Można śmiało stwierdzić, że każdy lubi posłuchać swojej ulubionej muzyki. Nic więc dziwnego, że przygotowanie odpowiedniej playlisty do auta to sposób na większą radość z jazdy według 28%, a urządzenie samochodowego karaoke 19% Polaków.
Budget Polska przygotowało listę porad, które pomogą uniknąć największych niedogodności i pozwolą cieszyć się bezstresowym wyjazdem na ferie.


Poznaj przepisy drogowe
Przed wyjazdem za granicę dokładnie sprawdź przepisy drogowe. Każde państwo ma swoje regulacje i mogą one ulegać zmianom. Na przykład Francja od 1 lipca tego roku zmniejszyła ograniczenie prędkości na drogach lokalnych z 90 km/h do 80 km/h. Zanim wyruszymy w trasę, warto dokładnie zapoznać się z przepisami panującymi w danym kraju. Są one dostępne na przykład na stronach internetowych wypożyczalni samochodu.

Korzystaj z nowinek technicznych
Nowinki techniczne, w tym aplikacje mobilne, to z pewnością ogromne udogodnienie podczas podróży. – Rezerwując wypożyczane auto za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub online, użytkownik, który odbierze pojazd na lotnisku, może podać numer swojego lotu. Dzięki temu obsługa punktu wypożyczeń otrzymuje bieżące powiadomienia o ewentualnych opóźnieniach w lądowaniu.

Technologia zwanej systemem powiadomienia o przylotach – Flight Arrival Notification, w skrócie FAN – daje pewność użytkownikowi, że personel wypożyczalni zaczeka na niego, nawet jeśli zechce odebrać auto już po jej zamknięciu – wyjaśnia Martin Gruber, dyrektor zarządzający Avis Budget Group na Polskę, Niemcy, Austrię, Szwajcarię oraz Czechy.

Rezerwuj z wyprzedzeniem
Im wcześniej zarezerwujemy wszystkie usługi, również wynajem auta, tym niższa cena i większy wybór dostępnych opcji – w przypadku wypożyczalni samochodowych, większy wybór dostępnych pojazdów.

Metodologia badania
*Badanie zostało przeprowadzone przez agencję Sapio na próbie 14,138 konsumentów (w tym 1000 osób w Polsce) w 14 europejskich państwach, między innymi w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Włoszech, Austrii i Szwajcarii na zlecenie Avis Budget Group.

O Budget
Budget Car Rental jest jedną z najlepiej rozpoznawanych marek wynajmu samochodów na świecie z 3350 punktami wynajmu w ponad 120 krajach. Budget jest liderem w dostarczaniu usługi wynajmu samochodów dla klientów ceniących jakość. Jest jedną z największych firm wynajmujących samochody osobowe i dostawcze w USA posiadającą około 1550 punktów wynajmu. Budget należący do Avis Budget Group, Inc. (NASDAQ: CAR), która obsługuje i licencjonuje markę na całym świecie. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.budget.pl.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
MAMA:DU 0 0Ją okrzyknięto "babą od zboków", jej uczniów "zboczonymi". Psycholożka zdradza, co robi na WDŻ
0 0Czy istnieje męska depresja poporodowa? Terapeuta o tym, z czym przychodzą do niego polscy mężczyźni
0 0Chcesz być eko, ale nie wiesz, jak zacząć? Oto 15 BANALNYCH sposobów na zero waste
0 0Podstawowy argument antyszczepionkowców obalony! Prawnik wyjaśnia najprościej, jak się da
0 0Wypijają 18 l mleka na śniadanie. Liczba porodów 44-latki zadziwia, a wkrótce kolejny

DZIEJE SIĘ

0 0"Gwarantuję, że idę do Sejmu". To on miał oddać mandat Piotrowiczowi
0 0Piotrowicz jednak nie trafi do Sejmu! PiS ucina spekulacje