Ferie nie w czterech ścianach. Na czas wolnego od szkoły topowy obiekt przyszykował atrakcje dla dzieci

Wejście do Wodnego Parku Warszawianka przy ulicy Merliniego 4 w Warszawie
Wejście do Wodnego Parku Warszawianka przy ulicy Merliniego 4 w Warszawie Wodny Park
Wyczekiwane przez dzieci ferie zimowe pozwalają wypocząć od szkolnego kieratu. Pytanie jednak, jak je wykorzystać, nie siedząc tylko w czterech ścianach. Na szczęście opcji aktywnego spędzenia tego wolnego czasu dzieci mają pod dostatkiem.


Aktywny wypoczynek podczas dwutygodniowej laby nie musi oznaczać jedynie tradycyjnego wyjazdu w góry. Dzieci, które nie wybierają się na kolonie czy zimowiska, mogą skorzystać z szeregu atrakcji oferowanych w miastach na czas ferii. Biorąc w nich udział, przy okazji mają szansę zdobyć też nowe umiejętności.

Wiele instytucji państwowych, ośrodków kultury, szkół językowych czy placówek oświaty organizuje w trakcie ferii tzw. półkolonie z różnorodnymi warsztatami i zajęciami. Ponadto w dniach wolnych od szkoły odbywają się koncerty, spektakle i inne imprezy masowe. Swoje podwoje otwierają również galerie handlowe, lodowiska czy baseny.

Do wyjścia z domu zachęca dzieci m.in. Warszawianka, najpopularniejszy park wodny w stolicy i jeden z najlepszych obiektów sportowo-rekreacyjnych w całej Polsce. Otwarty na warszawskim Mokotowie aquapark skrywa w sobie wnętrzu basen olimpijski, baseny rekreacyjne, baseny do nauki pływania, zjeżdżalnie, jacuzzi oraz sauny.
W związku z tegorocznymi feriami zimowymi zarządzany przez Mokotowską Fundację Warszawianka obiekt przyszykował promocje, wprowadzając do swojego cennika tzw. Bilet Zima. Dzięki niemu w dni powszednie od 28 stycznia do 8 lutego dzieci do lat 15 będą miały zapewniony jeszcze większy ulgowy wstęp na strefę basenową.


Za zimową wejściówkę na basen młodzi amatorzy pływania, tudzież rodzice w ich imieniu, zapłacą jedynie symboliczne 7 zł. Jak podają przedstawiciele Warszawianki, jest to opłata za pierwszą godzinę pobytu w hali basenowej z dostępem do wszystkich oferowanych tam atrakcji. Za każdą dodatkową minutę dopłata wyniesie zaledwie 25 groszy.

Zmiany nie dotyczą tylko wysokości opłaty za wejście na teren basenu. Z okazji ferii kierownictwo najbardziej znanego w Warszawie aquaparku postanowiło też wzbogacić infrastrukturę pływalni. Przez cały okres ferii w hali basenowej będzie wystawiony 40-metrowy wodny tor przeszkód przeznaczony dla dzieci oraz dorosłych.
W ostatnim czasie topowy warszawski park wodny przeszedł reorganizację. Wyremontowano szatnie i natryski, a także oznakowano i opisano strefy. Na początku tego roku wprowadzono zaś kolejne nowości. Od 9 stycznia działa na obiekcie siłownia Zdrofit. A wkrótce ruszy nowy cykl nauki pływania dla dzieci i dorosłych.

Basen czynny jest w dni robocze od 06:00 do 22:00 (w weekendy i święta od 06:30 do 22:00), natomiast strefa Spa & Wellness od 11:00 do 22:00. Więcej informacji o ofercie Wodnego Parku Warszawianka można znaleźć na jego oficjalnej stronie.

Artykuł powstał we współpracy z Wodny Park

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
dadHERO 0 0Prawie półtora miliona złotych na polską planszówkę. Skąd ten sukces gry "Beyond Humanity:Colonies"?
JANDA 0 0Kremy z kolagenem: nie bierz pierwszego lepszego. To skomplikowany składnik
WYWIAD 0 0Dlaczego faceci nie chcą seksu. Seksuolożka wylicza powody i radzi, jak to zmienić
0 0Słynna fabryka ogłasza zwolnienia grupowe. Miśnieńska porcelana walczy o przetrwanie
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Maska opadła". PiS szuka pieniędzy na swoje obietnice. Oto gdzie wszyscy za nie zapłacimy
0 0Zdrojewski "chlapnął" o jedno zdanie za dużo. PO odcięła się od jego słów