Śpiewak podjął zaskakującą decyzję. Po przegranym procesie wycofał się z polityki

Jan Śpiewak zdecydował o swojej przyszłości w polityce.
Jan Śpiewak zdecydował o swojej przyszłości w polityce. Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
Samorządowiec i aktywista Jan Śpiewak przegrał proces o zniesławienie z Bogumiłą Górnikowską-Ćwiąkalską. O swojej porażce poinformował na Facebooku. Zapowiedział, że nie zapłaci zasądzonej grzywny i może iść do więzienia. Ale to nie wszystkie deklaracje, które Śpiewak zawarł w swoim poście. Jedna z nich dotyczy jego przyszłości.


"Przegrałem właśnie proces z córką ministra Ćwiąkalskiego. Mam zapłacić 5 tysięcy złotych grzywny i 10 tysięcy nawiązki dla pani Ćwiąkalskiej. Pani mecenas była kuratorem 118-latka i przejęła w ten sposób we władanie pół kamienicy na Ochocie. Kamienicy, w której pół życia mieszkali moi dziadkowie" – napisał na Facebooku Jan Śpiewak.

Chodzi o proces, który mecenas Bogumiła Górnikowska-Ćwiąkalska wytoczyła przeciwko Śpiewakowi na początku ubiegłego roku. Nie podobało jej się to, że Śpiewak tak formułował przekazywane informacje, że wynikało z nich, że przejęła część budynku przy ulicy Joteyki 13 w Warszawie dla siebie. Samorządowiec ostatecznie proces przegrał i widać, że zrezygnował z walki z reprywatyzacją w stolicy.


"Grzywny nie zapłacę. Nawet jeśli przegram apelację. Mogę iść do więzienia. Jestem jedyną osoba dwukrotnie skazaną za ujawnianie przekrętów reprywatyzacyjnych. Za to, że zawsze stawałem po stronie słabszych. Wycofuję się całkowicie z polityki. Dziękuję za te wszystkie lata" – stwierdził Jan Śpiewak.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

POLECAMY

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
0 0Kaju Godek, zamilcz. Naprawdę wolałabym nie usłyszeć tych słów o miesiączce
X-lander 0 0Złożysz go jedną ręką. Mamy cenią go za wielofunkcyjne zastosowanie
PSSB 0 0Konsultanci sprzedaży bezpośredniej. Kim są osoby działające w tej rozwijającej się branży?
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy
DADHERO 0 085 procent kierowców w Warszawie chce mnie zabić. I mam tego dosyć!