Wzruszający gest młodej matki z Gdańska dla Adamowicza. Ta kwota zamknęła usta hejterom

Patrycja Krzymińska to młoda mama z Gdańska, która zebrała już  1,5 mln zł w zbiórce do symbolicznej puszki Pawła Adamowicza dla WOŚP.
Patrycja Krzymińska to młoda mama z Gdańska, która zebrała już 1,5 mln zł w zbiórce do symbolicznej puszki Pawła Adamowicza dla WOŚP. Fot. Bartosz Bańka / Agencja Gazeta
Patrycja Krzymińska to młoda mama z Gdańska, która chciała dołożyć tysiąc złotych do puszki Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska zebrał 5,6 tys. zł. Jednak Polacy po śmierci Pawła Adamowicza zaczęli masowo rozpowszechniać na Facebooku zbiórkę. Zgromadzona kwota przeszła najśmielsze wyobrażenia.


Udało się zebrać już 1,5 mln zł. To stan na poniedziałek na godz. 12. Zbiórka prawdopodobnie będzie trwać jeszcze przez najbliższy tydzień.

– Zakładałam zbiórkę, by wśród znajomych zebrać trochę pieniędzy i w ten symboliczny sposób dorzucić się do puszki pana prezydenta. Ustawiłam tysiąc złotych. Nie spodziewałam się, że to tak pójdzie w świat. Teraz jest już grubo ponad milion – powiedziała Patrycja Krzymińska Wirtualnej Polsce.
Wyjaśnia, że chciała pomóc Adamowiczowi, który "był taki szczęśliwy, że zebrał pięć tysięcy złotych" w czasie niedzielnego finału. Zbiórka trwa już siedem dni. W tym czasie udało się zebrać ponad 1,5 mln zł (można wesprzeć zbiórkę pod tym linkiem). Ma być aktywna przez kolejne siedem dni. Pieniądze wpłaciło już ponad 22 tys. zł. Jednak nie wszystkim szlachetny gest młodej mamy z Gdańska się podoba.

– Jest sporo hejterów. Zarzucają mi, że jestem oszustką i złodziejką. Piszą, że podaję swój numer konta, więc wysyłam im screeny potwierdzające, że to konto WOŚP. Na szczęście jest tego coraz mniej. Chyba kwota zamyka im usta – mówi Patrycja Krzymińska Wirtualnej Polsce.

Spotkała Pawła Adamowicza kilka lat temu. – To było przy okazji wyborów i jednego z wcześniejszych finałów WOŚP na Starówce. Jak każdy gdańszczanin, z okazji 18 urodzin otrzymałam też list od pana prezydenta. Napisał w nim, że jestem już dorosła i bardzo się cieszy, że może mi złożyć życzenia. Mój synek dostał od niego książeczkę z okazji narodzin. Był bardzo ciepłym człowiekiem. Każdy był dla niego ważny – opowiedziała młoda matka.


Paweł Adamowicz podczas sobotniego finału WOŚP sam chodził z puszką i zbierał pieniądze. Udało mu się zebrać 5600 zł. Patrycja Krzymińska uruchomiła na Facebooku zbiórkę do symbolicznej puszki Adamowicza pod hasłem "Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP". Jeszcze w niedzielę było 800 tys. zł, internauci mieli jednak ambicję przekroczenia miliona. Jak widać, udało się i to z solidną nawiązką.źródło: Wirtualna Polska
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu