W samym bikini pozowała na szczytach. Gwiazda Facebooka, Bikini Hiker, zginęła... w górach

Gigi Wu zasłynęła z nietypowych zdjęć w bikini
Gigi Wu zasłynęła z nietypowych zdjęć w bikini Fot. Facebook/Gigi Wu
Tajwańska gwiazda Facebooka Gigi Wu zasłynęła ze zdjęć na szczytach gór w... samym bikini. Jej pasja zakończyła się jednak tragicznie. Kobieta zginęła podczas jednej ze wspinaczek. To kolejna ofiara mody na spektakularne i niebezpieczne zdjęcia w mediach społecznościowych.


36-letnia Gigi Wu swoje pierwsze zdjęcie w bikini na górskim wierzchołku zrobiła kilka lat temu, kiedy przegrała zakład ze swoim przyjacielem. Fotograficzne wyczyny Tajwanki szybko zrobiły się popularne. Wu zdobyła 14 tysięcy obserwujących na Facebooku i zdobyła przydomek "Bikini Hiker" – Turystki w Bikini.

Dążenie do spektakularnych zdjęć w końcu zabiło jednak facebookową gwiazdę. Gigi Wu zginęła w tym tygodniu podczas wędrówki szlakiem Batongguan w Parku Narodowym Yushan na Tajwanie.Jak podaje kanadyjski Vice, Turystka w Bikini spadła 19 metrów w dół głębokiego górskiego jaru. Kobieta przeżyła upadek, ale nie mogła się ruszyć z powodu obrażeń i utknęła w wąwozie. Miała ze sobą jednak telefon satelitarny i zadzwoniła po ratowników, którym podała współrzędne miejsca, w którym się znajdowała.

Akcja ratunkowa nie poszła zgodnie z planem. Pogoda znacznie się pogorszyła i ratownicy nie mogli dostać się do Wu helikopterem – zamiast tego musieli pójść na piechotę. Do jaru dotarli 43 godziny później, a na miejscu znaleźli martwą kobietą. Według tajwańskich mediów zmarła ona najprawdopodobniej z powodu hipotermii, czyli wychłodzenia organizmu.Nie wiadomo jednak, czy w momencie wypadku Gigi Wu miała na sobie bikini. Zdaniem mediów to mało prawdopodobne – Wu miała bowiem doświadczenie we wspinaczce (wspięła się na ponad 100 wierzchołków), a w wywiadach mówiła, że całą drogę pokonuje w odpowiednim ubraniu i dopiero na szczycie przebiera się bikini. Jak twierdziła, robi to "po prostu dla piękna".


Nie tylko Wu zginęła z powodu zdjęć. Według Vice'a, od października 2011 roku do października 2017 roku 259 osób zmarło podczas próby zrobienia idealnej fotografii. Ma to już nawet swoją nazwę – "selficide" (od słów "selfie" i "suicide", czyli samobójstwo.).

źródło: Vice
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...