Reprezentant Francji na Eurowizji porównywany do Conchity Wurst. Wszystko przez barwny wizerunek

19-letni Bilal bedzie w tym roku reprezentować  Francję w konkursie Eurowizji
19-letni Bilal bedzie w tym roku reprezentować Francję w konkursie Eurowizji Fot. Instagram/iambilalhassani
Konkurs Piosenki Eurowizji wzbudza wielkie emocje, choć poziom wokalny grup i solistów czasem bywa co najmniej dyskusyjny. Wydarzenie coraz częściej przyciąga barwnych artystów, którzy nie boją się inności. Jednym z nich jest Bilal Hassani, reprezentujący w tym roku Francję. 19-latka nie ominęło porównanie do zwyciężczyni Eurowizji z 2014 roku - austriackiej drag queen, Conchity Wurst.


Uczestnicy Eurowizji są bardzo mocno zapamiętywani, jednak bardziej od ich wokalu, publiczność zwraca uwagę na wizerunek. Konkurs przyciąga tych, którzy są kolorowi i nie kryją się ze swoją innością. Nic więc dziwnego, że wzbudzają wielkie emocje, choć nie zawsze pozytywne, wśród widzów.

Tak jest właśnie z Bilalem Hassanim, 19-letnim kandydacie z Francji, który już zdążył narobić szumu wokół siebie. 19-latek nie ukrywa, że jest homoseksualistą, lubi eksperymentować z makijażem, nosić peruki oraz kobiece stylizacje.

Kilka lat temu Francja usłyszała jego głos w programie "The Voice Kids", w którym zaśpiewał piosenkę Conchity Wurst, jego idolki. Być może dlatego Bilal tak bardzo jest do niej porównywany. Poza tym można doszukać się też analogii w barwnym wizerunku tych artystów.


Bilal na swoim koncie ma kontrakt z profesjonalną wytwórnią płytową, natomiast w grudniu 2018 roku zakwalifikował się z piosenką "Roy" do programu Destination Eurovision 2019. 26 stycznia 2019 roku wygrał w finale selekcji, zdobywając pierwsze miejsce z 200 punktami na koncie, w tym piąte miejsce w rankingu jurorów (50 pkt) i pierwsze miejsce w głosowaniu telewidzów (150 pkt), dzięki czemu został ogłoszony reprezentantem Francji.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
dadHERO 0 0Prawie półtora miliona złotych na polską planszówkę. Skąd ten sukces gry "Beyond Humanity:Colonies"?
JANDA 0 0Kremy z kolagenem: nie bierz pierwszego lepszego. To skomplikowany składnik
WYWIAD 0 0Dlaczego faceci nie chcą seksu. Seksuolożka wylicza powody i radzi, jak to zmienić
0 0Słynna fabryka ogłasza zwolnienia grupowe. Miśnieńska porcelana walczy o przetrwanie
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Maska opadła". PiS szuka pieniędzy na swoje obietnice. Oto gdzie wszyscy za nie zapłacimy
0 0Zdrojewski "chlapnął" o jedno zdanie za dużo. PO odcięła się od jego słów