Polski podróżnik zorganizował spontaniczną akcję dla chorych na raka. Dołączyły do niej gwiazdy

Tomek Michniewicz uruchomił akcję #Rakstar dla podopiecznych fundacji Rak'n'Roll.
Tomek Michniewicz uruchomił akcję #Rakstar dla podopiecznych fundacji Rak'n'Roll. fot. tomekmichniewicz.pl
Tomek Michniewicz to podróżnik, reporter i fotograf. Jak sam pisze – trochę spontanicznie uruchomił akcję #Rakstar dla fundacji Rak'n'Roll, w ramach której gwiazdy organizują pomoc dla podopiecznych fundacji. Zaczął od samodzielnej pomocy dla jednej z podopiecznych fundacji. To sprawiło, że do akcji dołączyły gwiazdy.


Tomek zorganizował podróż do Singapuru i Malezji dla chorej na raka piersi pani Anety i jej męża. Pokrył wszystkie koszty (przy współpracy ze swoim partnerem KLM) i opracował trasę. Gdy wieść się rozniosła, zadzwoniło do niego sporo znanych osób, które także chciały pomóc: Borys Szyc, Olga Frycz, Anna Cieślak, Anita Werner i inni. Teraz – jak sam mówi – cel jest jeden: "spróbujemy wycisnąć ze znanych twarzy jak najwięcej dla chorych walczących z choróbskiem".

Wiadomo już, że Borys Szyc zorganizuje małe warsztaty aktorskie i pokaże swój internetowy teatr TheMuBa od kuchni. Anna Cieślak zabierze podopiecznych fundacji na próby aktorskie, Anita Werner - na emisję "Faktów", Olga Frycz - na trening sztuk walki.

Będą także loty samolotami sportowymi i koncerty od kulis. – Prawie codziennie zgłaszają się do mnie kolejne gwiazdy, które chciałyby się włączyć w akcję #Rakstar, więc tak coś czuję, że zrobimy razem dużo dobrego – mówi Michniewicz.

– Rak to nie wyrok, ale też nie katar. Różne myśli pewnie przez głowę przechodzą. Sam byłem parę razy (w o wiele mniejszym) dołku i zawsze ktoś mi pomagał, miałem na kogo liczyć. Wiem, jak ważne jest, żeby ktoś w odpowiedniej chwili wyciągnął rękę – tłumaczy naTemat Tomek Michniewicz.
– Bądźmy szczerzy - dla gwiazd to nie są wielkie wyrzeczenia. Jeśli ja jestem zawodowym podróżnikiem, wysłanie kogoś w podróż na koniec świata jest dla mnie o wiele prostsze, tańsze i łatwiejsze niż dla kogokolwiek innego – dodaje.


I podaje przykłady, jak mogą pomagać inni. – Aktorzy w równie łatwy sposób mogą zorganizować komuś na przykład warsztaty aktorskie albo próby dramatyczne. Sportowcy - trening, rajdowcy - przejazd samochodem terenowym, muzycy - koncert i tak dalej – wylicza.

Tutaj możecie znaleźć nasz niedawny wywiad z Michniewiczem, który opowiadał o swojej najnowszej książce "Chrobot".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...