"Zaczynam się bać". Durczok nie zostawia suchej nitki na sztandarowym pomyśle Biedronia

Kamil Durczok nie zostawił suchej nitki na pomyśle Kamila Durczoka o likwidacji kopalń w Polsce do 2035 roku.
Kamil Durczok nie zostawił suchej nitki na pomyśle Kamila Durczoka o likwidacji kopalń w Polsce do 2035 roku. Fot. Screen / YouTube / Silesion
Likwidacja kopalń do 2035 roku to świetny postulat. Kłopot w tym, że kompletnie nierealny. Robert Biedroń zdradza, że nie ma bladego pojęcia, o czym mówi" – czytamy w komentarzu Kamila Durczoka na portalu Silesion.


Zdaniem Durczoka, konwencja nowej partii Biedronia była jak wizyta św. Mikołaja. Jednak w rzeczywistości wpadł na nią wujek Heniek, który wręczał prezenty kupione tydzień wcześniej. "Ale wszyscy się cieszyli, bo było sympatycznie, kolorowo, nastrojowo a dzieciaki piszczały z radochy. I tylko rodzice wiedzieli, ile to wszystko będzie kosztowało. Bo na urządzenie dzieciom świąt musieli zaciągnąć kredyt" – komentuje naczelny Silesionu.

Po czym przechodzi do sedna, czyli tego, co Ślązaków interesuje najbardziej. Kamil Durczok uważa całkowitą likwidację kopalń już w 2035 roku za zupełnie nierealną do przeprowadzenia. "Rzucając ot, tak sobie, datę 2035, Robert Biedroń zdradza, że nie ma bladego pojęcia o czym mówi" – opisuje dziennikarz. I nazywa to "beztroską paplaniną", jaką do tej pory uprawiali inni politycy.

"Nie da się w 16 lat odejść całkowicie od węgla. Po prostu. Biedroń w tej kwestii sprzedawał ludziom wczoraj kompletną lipę. 16 lat to za mało, żeby przestawić energetykę na całkiem nowe źródła. Nawet Harry Potter nie wybuduje w tak krótkim czasie tylu elektrowni wiatrowych (albo cholera wie jakich innych, z atomowymi włącznie), żeby wygasić kopalnie i elektrownie oparte na węglu" – uważa Durczok.


"O tym wiedzą nawet co bardziej przytomni studenci. Więc albo Biedroń będzie kupował węgiel za granicą (i dalej smrodził, kopcił, zatruwał środowisko i produkował smog) albo uzależni nas energetycznie - o zgrozo! - od innego państwa" – puentuje Durczok. Jednocześnie zwraca uwagę, że w programie Biedronia jest kilka sensownie brzmiących punktów. Chodzi mu o postulaty płacowe, socjalne i zdrowotne.

Przypomnijmy: Robert Biedroń podczas konwencji założycielskiej swojej partii Wiosna przedstawił 30 obietnic, które ugrupowanie ma zrealizować w Polsce. Odpowiadać za ewentualną realizację programu Wiosny będą liczni eksperci, drużyna Biedronia, którą pokazał w niedzielę na Torwarze.

źródło: Silesion
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
INN:Poland 0 0Sieć 5G to nie tylko szybszy Netflix. To również ochrona amazońskich lasów deszczowych
0 0To nie będą tanie święta. Polacy w tym roku będą musieli wydać krocie
Diverse 0 0Na pewno masz w szafie ubrania z ich logo. Teraz będą w nich jeździć uczestnicy Rajdu Dakar
INN:Poland 0 014 prostych sposobów na bardziej ekologiczne życie. Od tego warto zacząć

TYLKO W NATEMAT

0 0Nie możesz pojąć, dlaczego PiS stawia na Pawłowicz i Piotrowicza? Eliza Michalik ma teorię
0 0"Znów muszę bronić Polski". Patryk Jaki w swoim żywiole, sprawdziliśmy jego aktywność w PE
0 0Prof. Jerzy Bralczyk ocenił pierwsze posiedzenia nowego Sejmu
0 0"Kaczyński jest wam wdzięczny". Posłowie Lewicy wsparli PiS w ważnym głosowaniu
0 0Wielka niespodzianka w ostatnim sezonie "Wikingów". Pojawi się w nim mocny, polski akcent
0 0Ważył 900 gramów i... uratował życie swojego brata. Lekarze nazwali to cudem
Cinergia 0 0Reżyser “Pokoju” i aktor z “Matriksa” przyjadą do Łodzi. Rusza festiwal Cinergia
Volvo 0 0Ten samochód to fenomen. Wielu próbowało zrobić podobny, udało się tylko jednej marce