Najpierw pobiło rekord na Instagramie, teraz chce pomagać ludziom. Jajo Eugene włączyło się w ważną kampanię

Na ostatnich zdjęciach popękało
Na ostatnich zdjęciach popękało Fot. Instagram / world_record_egg
Dlaczego zdjęcie jajka stało się najpopularniejszym zdjęciem na Instagramie? Jak się okazało, nie chodziło tylko o zabawę. Twórcy profilu promują obecnie dbanie o zdrowie psychiczne.


W styczniu Instagramem zatrzęsło... jajo. W ciągu dziesięciu dni zdobyło ono ponad 52 miliony polubień, czyli najwięcej w historii serwisu. Tym samym jajko o imieniu Eugene pobiło rekord Kylie Jenner (ponad 17 milionów lajków).


W ostatnim czasie na profilu world_record_egg pojawiły się cztery tajemnicze zdjęcia, na których skorupka jajka jest mniej lub bardziej pęknieta. Teraz cała tajemnica się wyjaśniła. Okazało się, że jajo jest częścią kampanii społecznej, która ma uświadamiać o zdrowiu psychicznym.

Na Instagramie pojawił się filmik, na którym Eugene całkowicie pęka. "Ostatnio zacząłem pękać. Byłem pod dużą presją w mediach społecznościowych. Jeśli też jest ci ciężko, porozmawiaj z kimś. Damy radę" – czytamy w napisach pojawiających się w filmiku.W poście jajo wyznaje z kolei, że "czuje się już znacznie lepiej". Pojawia się także odnośnik do strony internetowej Talking Egg, na której znajduje się lista organizacji w różnych krajach, do których można zwrócić się po pomoc.

Na razie brakuje tam organizacji z Polski. Lista jednak cały czas może się rozszerzać. "Razem zbudujmy tę listę" – czytamy na profilu rekordowego jaja na Instagramie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...