To dlatego Niesiołowskiego wyrzucono z partii? Posłowie PO mieli wiedzieć o seksaferze dużo wcześniej

Pojawiły się nowe doniesienia o seksaferze ze Stefanem Niesiołowskim w roli głównej.
Pojawiły się nowe doniesienia o seksaferze ze Stefanem Niesiołowskim w roli głównej. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Od ponad tygodnia media rozpisują się na temat seksafery ze Stefanem Niesiołowskim w roli głównej. Teraz "Super Express" twierdzi, że posłowie Platformy Obywatelskiej wiedzieli o niej dużo wcześniej. To właśnie miał być jeden z powodów wyrzucenia Niesiołowskiego z partii.


Bez względu na to, czy wstydliwa sprawa z weteranem polskiej polityki w roli głównej to normalne działanie służb, czy próba przykrycia "taśm Kaczyńskiego", niesmak jest. Koledzy z dzisiejszego ugrupowania posła Niesiołowskiego go bronią, ale pytani o seksaferę politycy PO zachowują daleko idącą powściągliwość.

W rozmowach z "Super Expressem", posłowie tej partii przyznają, że o sprawie mówiło się dużo wcześniej. – O kłopotach Stefana w Sejmie się plotkowało i wypłynięcie takiej informacji by nas zrujnowało na długi czas – przyznaje jeden z posłów PO.

W oficjalnych rozmowach, politycy PO zaprzeczają, że odejście Niesiołowskiego z partii w 2016 roku miało związek z aferą z prostytutkami.

– Wtedy w Sejmie rzeczywiście mówiło się, ale tylko o tym, że chodzą za nim służby i że chodzi o coś korupcyjnego – powiedział tabloidowi Sławomir Neumann. – Ale opuszczenie Platformy to była wyłącznie decyzją Stefana – dodał. Z rozmów dziennika z innymi posłami PO wynika jednak zupełnie co innego.

Przypomnijmy, CBA nad sprawą Niesiołowskiego miało pracować od trzech lat. Zarzuty dotyczą przyjmowania przez posła łapówek od biznesmenów w postaci usług prostytutek. Pierwsze zatrzymania ruszyły tuż po ujawnieniu "taśm Kaczyńskiego". Prokuratura zwróciła się także do marszałka Sejmu o uchylenie immunitetu Stefanowi Niesiołowskiemu.


źródło: se.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...