Kolejny dobry wynik partii Biedronia. Na podium jeszcze PiS i PO

Kolejne podium w sondażu dla Wiosny Roberta Biedronia.
Kolejne podium w sondażu dla Wiosny Roberta Biedronia. Fot. Łukasz Cynalewski/Agencja Gazeta
Nowy sondaż przeprowadzony przez pracownię Estymator dla tygodnika "Do Rzeczy" pokazuje, że nowa partia pod przewodnictwem Roberta Biedronia ma szansę na trzeci wynik w wyborach parlamentarnych. Na czele niezmiennie pozostaje PiS.


Z badania wynika, że gdyby wybory odbyły się na początku lutego, na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 39,7 proc. respondentów. Partia zdobyłaby 224 mandaty i nie mogłaby samodzielnie rządzić.

Drugie miejsce w sondażu zajmuje PO z 28,2 procentowym poparciem (157 mandatów). Na trzecim znalazło się nowe ugrupowanie Roberta Biedronia. Na Wiosnę Biedronia chce głosować 8,6 proc. badanych. Oznacza to, że partia uzyskałaby 31 mandatów.

Do Sejmu weszliby także posłanki i posłowie z Kukiz'15 (7,4 proc. głosów i 27 mandatów) oraz PSL (5,9 proc. i 20 mandatów). Pozostałe partie nie przekroczyły progu wyborczego.

Przypomnijmy, w różnych sondażach, nowa partia – Wiosna – zdobywa od 8 do nawet 14 procent poparcia. Wyborców ubywa głównie Platformie Obywatelskiej i partiom lewicowym.

źródło: "Do Rzeczy"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...