Ksiądz z zakopiańskiej parafii jednak bez zarzutów. Śledczy: nie było treści pedofilskich

Na Chramcówkach w Zakopanem policja zatrzymała księdza podejrzewanego o molestowanie nieletnich.
Na Chramcówkach w Zakopanem policja zatrzymała księdza podejrzewanego o molestowanie nieletnich. Fot. kadr z YouTube.com/Tygodnik Podhalański
W piątek policja w Zakopanem wyprowadziła z parafii na Chramcówkach jednego z księży – ujawnił "Tygodnik Podhalański". Sprawa ma mieć związek z wysyłaniem podejrzanej treści SMS-ów do osób nieletnich. Zakopiańska prokuratura jednak nie zdecydowała się przedstawić księdzu zarzutów.


Na swojej stronie internetowej "Tygodnik Podhalański" opublikował nagranie z chwili, gdy małopolscy policjanci wyprowadzają z plebanii kościoła na Chramcówkach jednego z tamtejszych księży.

– Czy przyznaje się ksiądz do molestowania nieletnich? – pada pytanie zza kadru. Prawdopodobnie zadaje je dziennikarka. Ksiądz nie odpowiada i wsiada z policjantami do samochodu.– Potwierdzam, że policjanci wykonują czynności w parafii na Chramcówkach w Zakopanem. Na tym tym etapie postępowanie nie możemy udzielić więcej informacji – powiedział "TP" Roman Wieczorek, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji.

Nieoficjalne informacje, które napływają z Zakopanego, mówią o tym, iż do zatrzymania doszło na skutek wpłynięcia zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa."Tygodnik Podhalański" twierdzi, że zatrzymanie ma związek z SMS-ami, jakie ksiądz miał wysyłać osobie nieletniej. Na terenie plebanii na Chramcówkach policja zabezpieczyła m.in. dokumenty, które przewieziono na komendę.

AKTUALIZACJA
Zakopiańska prokuratura zdecydowała jednak, że nie postawi księdzu zarzutów. Twierdzi, że choć rozmowa księdza z chłopcem dotyczyła kwestii intymnych, to nie było w niej treści pedofilskich.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Krynicka "zgrillowana" przez koleżankę z PiS. Absurdalna walka o mikrofon w Łomży

AFERA HEJTERSKA

WYWIAD 0 0Jak zorganizowana grupa przestępcza? Prawnik wylicza, jakie paragrafy mogli złamać ludzie Ziobry
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Gersdorf wyp***". Kampania nienawiści była wymierzona też w I prezes SN

GRZEJE

0 0Miał rodzinę, pracę, a w wolnej chwili mordował. Netflix pokazał historię potwora rodem z horroru
0 0Z tego mostu psy rzucają się w przepaść. Tajemnicy Overtoun Bridge nie rozwiązano do dzisiaj
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"