Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Teraz IMGW ostrzega przed bardzo silnym wiatrem

Będzie ciepło, na południu Polski mocno powieje, a potem czeka nas powrót zimy.
Będzie ciepło, na południu Polski mocno powieje, a potem czeka nas powrót zimy. Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta
Pogodę w weekend mamy iście wiosenną i taka aura utrzyma się jeszcze przez kilka dni. Jednak IMGW w niedzielę wydało ostrzeżenie przed silnymi wiatrami. A co ze śniegiem? Przecież mamy luty! Warunki atmosferyczne adekwatne do pory roku wkrótce powrócą.


Ostrzeżenia przed silnymi wiatrami dotyczą województw: śląskiego, małopolskiego, dolnośląskiego i podkarpackiego. W powiecie bielskim i krośnieńskim Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił ostrzeżenia drugiego stopnia.

"Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia" – czytamy na stronie Pogodynka.pl. Wiatr może osiągnąć w porywach nawet 100 km/h.


Synoptycy zapowiadają, że od niedzieli Polska znajdzie się na skraju ośrodka niżowego. Czekają nas intensywniejsze opady, porywisty wiatr i odwilż. Plusowe temperatury z przelotnymi opadami deszczu mogą utrzymać się w niemal całym kraju przez kilka najbliższych dni. Typowa zima powróci już w piątek.
Śnieg ma pojawić się z początkiem weekendu na południu Polski, południowym-wschodzie oraz w centrum.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...