Bulwersujący film ze szpitala. Ochroniarz siłą wyrzucił starszego pacjenta

Pracownik ochrony siłą wyrzucił pacjenta ze szpitala, wlokąc go po ziemi.
Pracownik ochrony siłą wyrzucił pacjenta ze szpitala, wlokąc go po ziemi. Fot. Screen / YouTube / clusik Adi
Do bulwersującego przypadku doszło w szpitalu w Ostródzie. Na amatorskim filmie nagranym przez pacjenta widać, jak pracownik ochrony siłą wyrzuca starszego mężczyznę, który porusza się o lasce.


Na nagraniu widzimy, jak pracownik ochrony ściąga z krzesła starszego mężczyznę z białą laską, po czym wlecze go po ziemi. Siłą wyprowadza go na zewnątrz. Wszystko obserwują zdumieni pacjenci. Jak donosi RMF FM, sytuacja miała miejsce w ambulatorium. Ochroniarza wezwano, gdyż jeden z pacjentów miał być agresywny i podobno było od niego czuć alkohol. Według dyrekcji szpitala pracownik ochrony po ustaleniu, że mężczyzna nie wymaga nagłej interwencji medycznej, siłą wyrzucił go na zewnątrz. Dyrekcja szpitala przyznała, że nie była to profesjonalna interwencja. Sprawą ma zająć się policja.

Szpital wydał oświadczenie w sprawie. "W związku z agresywnym zachowaniem jednej z osób przebywających w Ambulatorium naszego szpitala, pacjenci tam przebywający poprosili o interwencję pracownika ochrony, który pełnił swój dyżur. Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że pracownik ochrony, po ustaleniu, iż agresywny pacjent nie wymaga nagłej pomocy medycznej, poproszony został o opuszczenie budynku szpitala" – czytamy.

"Z dalszych zeznań pracownika ochrony wynika, że od pacjenta czuć było wyraźną woń alkoholu. Na miejsce wezwana została policja. To, co widać na nagraniu wideo nie jest absolutnie zachowaniem profesjonalnym, jakiego oczekujemy od pracowników ochrony. Zarząd szpitala kierując się dobrem wszystkich pacjentów przy udziale policji dołoży wszelkich starań, aby tę sytuację wyjaśnić" – dodano w oświadczeniu szpitala w Ostródzie.


źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...