"Panie Prezydencie, nadal jesteśmy razem!". Gdańszczanie szykują wzruszające wspomnienie o Adamowiczu

Zbliża się miesięcznica zabójstwa Pawła Adamowicza.
Zbliża się miesięcznica zabójstwa Pawła Adamowicza. Fot. Bartosz Bańka/Agencja Gazeta
W środę 13 lutego o godz 19:40 na Targu Węglowym w Gdańsku rozpocznie się "Światełko dla Prezydenta". Gdańszczanie spotkają się tam, by upamiętnić zamordowanego przed miesiącem Pawła Adamowicza.


Udział w wydarzeniu poprzez Facebooka zapowiedziało już ponad 3,5 tys. osób. Organizatorzy "Światełka dla Prezydenta" skierowali też wzruszający list do zamordowanego Pawła Adamowicza.

"Panie Prezydencie, nadal jesteśmy razem! Byliśmy na wiecu pod Neptunem i staliśmy przed Urzędem Miejskim w ciszy, która brzmiała. Na placu Solidarności rozpaliliśmy dla Pana największe serce świata, a następnego dnia, na Ołowiance, razem stało obok siebie wiele organizacji, które Pan wspierał. Żegnaliśmy Pana w ECS-sie i po raz ostatni poszliśmy z Panem w marszu przez ulice Gdańska" – napisano.Wspomniano także o Patrycji Krzymińskiej, która "pokazała, że nie tylko Gdańsk, ale i cała Polska jest szczodra i potrafi się zjednoczyć".

"Na koniec tego przepasanego czarną szarfą miesiąca solidarnie pomogliśmy Europejskiemu Centrum Solidarności, Julia i setki licealistów z trójmiasta zorganizowali marsz ponad podziałami, a my, w 10 godzin zebraliśmy ponad 25 000 podpisów na listach wspierających Pana następczynię" – czytamy w tej pożegnalnej korespondencji.

Po odpaleniu "Światełka dla Prezydenta" mieszkańcy Gdańska i ich przyjaciele przejdą ulicami Tkacką oraz Piwną do Bazyliki Mariackiej, gdzie o godz. 20:30 odbędzie się nabożeństwo w intencji Pawła Adamowicza.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...