Na scenie politycznej robi się ciasno. Robert Gwiazdowski ujawnił swój nowy projekt

Robert Gwiazdowski ogłosił powstanie ruchu Polska Fair Play.
Robert Gwiazdowski ogłosił powstanie ruchu Polska Fair Play. Fot. Marek Podmokly / Agencja Gazeta
Polska Fair Play – to nazwa nowego ruchu politycznego założonego przez Roberta Gwiazdowskiego. Ekspert Centrum im. Adama Smitha już wcześniej zapowiadał swoje wejście do polityki. Teraz przyznaje, że zainteresowanie projektem przerosło jego "najśmielsze oczekiwania".


O tym, że na polskiej scenie politycznej pojawi się ruch o nazwie Polska Fair Play, Robert Gwiazdowski poinformował na konferencji prasowej. Nawiązując do nazwy swojego projektu stwierdził, że "państwo gra z nami nie fair".

– Zarabiamy średnio 5 tys. zł, a mamy z tego 3 tys., państwo zabiera 2 tys. To nie jest fair. Młodzi ludzie chcą wziąć sprawy w swoje ręce. Zakładają firmy, ale państwo każe im płacić 1,3 tys. zł zanim cokolwiek zarobią – wymieniał Gwiazdowski i przedstawił swoich współpracowników, m.in. prezydenta Bolesławca Piotra Romana i byłą wiceminister finansów Elżbietę Hibner.

Znamy datę konwencji ruchu
Gwiazdowski zapowiedział ponadto, że Ruch wystawi listę do Parlamentu Europejskiego. Stwierdził jednak, że jego przedstawiciele "nie muszą się tam dostać". Jak podaje Onet.pl, Polska Fair Play ma się opierać na Bezpartyjnych Samorządowcach oraz Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Lewiatan. Konwencję ugrupowania zaplanowano na 2 marca w Warszawie.


Ekspert Centrum im. Adama Smitha sam nie spodziewał się, że nowa inicjatywa zyska taki rozgłos. Zainteresowanie projektem politycznym zadeklarowało na jego stronie internetowej 15 tys. osób.

źródło: Onet.pl, "Rzeczpospolita"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...