Na taki weekend wszyscy czekacie. W całym kraju termometry wskażą dwucyfrowe temperatury

Niektórzy twierdzą, że wiosna nadchodzi wielkimi krokami.
Niektórzy twierdzą, że wiosna nadchodzi wielkimi krokami. Fot. screen z windy.com
I nie, nie chodzi tu o temperatury poniżej zera. Okazuje się, że czym bliżej weekendu, tym bardziej temperatura będzie wzrastać, aby w sobotę i niedzielę osiągnąć nawet wyniki dwucyfrowe. Nadchodzący weekend będzie bardzo przyjemny w całej Polsce.


O ile w środę pogoda nie będzie nas rozpieszczać ani temperaturą, ani brakiem opadów deszczu i deszczu ze śniegiem, to już w czwartek słupki rtęci podskoczą do 5 stopni na Podlasiu i Lubelszczyźnie, przez 7 w centrum do aż 10 w Szczecinie. Opady mają wystąpić jedynie na Śląsku i Małopolsce.

W piątek nie będzie padać już nigdzie, a temperatura podskoczy na zachodzie Polski nawet do 11 stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze kraju ma być ona podobna do tej z czwartku.
Prawdziwie piękna pogoda ma zacząć się od soboty. W całym kraju wyjdzie słońce, a termometry pokażą od 8 stopni na wschodzie do 13 na południu kraju. Podobna pogoda ma być także w niedzielę, co pozwala planować aktywny weekend. Długi spacer nie powinien stanowić problemu, co w środku lutego nie jest wcale takie oczywiste.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...