Kaczyński zwołał pilne spotkanie ws. Morawieckiego. "Porusza się jak słoń w składzie porcelany"

Jarosław Kaczyńsk zwołał tajną naradę pod nieobecność Mateusza Morawieckiego. Powodem jest kolejny kryzys w relacjach polsko-izraelskich.
Jarosław Kaczyńsk zwołał tajną naradę pod nieobecność Mateusza Morawieckiego. Powodem jest kolejny kryzys w relacjach polsko-izraelskich. Fot. Dawid Chalimoniuk / Agencja Gazeta
W siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej dojdzie w poniedziałek do pilnego spotkania prezesa Kaczyńskiego z najbliższymi współpracownikami. Tematem ma być kolejny kryzys polsko-izraelski – dowiedział się tygodnik "Do Rzeczy".


Według informatorów tygodnika spotkanie nieprzypadkowo odbędzie się pod nieobecność Mateusza Morawieckiego. W pilnej naradzie w siedzibie PiS będą uczestniczyć tylko najbardziej zaufani ludzie prezesa. Według źródeł "Do Rzeczy" Kaczyński nie chciał, by informacja o spotkaniu przedostała się do mediów.

– Kaczyński ma osobisty żal do Morawieckiego, że doprowadził do takiego spięcia tuż przed początkiem kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego – powiedział informator "Do Rzeczy".

– Już dzisiaj widać, że to nie będzie jedno-dwu dniowa przepychanka, że obije się echem w zachodnich mediach i co dla nas ważniejsze może przynieść bardzo duże straty w relacjach ze Stanami Zjednoczonymi – dodał rozmówca prawicowego magazynu.

Źródła "Do Rzeczy" mówią też, że wydarzenia ostatnich dni zachwiały zaufaniem Kaczyńskiego do Morawieckiego. Rozmówca tygodnika twierdzi wręcz, że premier, w którym lider PiS pokładał nadzieje na nowe otwarcie na arenie międzynarodowej, porusza się na niej jak słoń w składzie porcelany.


Przypomnijmy: w związku z kryzysem w relacjach polsko-izraelskich premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o odwołaniu polskiej delegacji na szczyt V4 w Izraelu. To efekt wypowiedzi szefa MSZ tego kraju Israela Katza. "Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki" – m.in. takie słowa padły w izraelskiej telewizji z ust świeżo nominowanego szefa izraelskiej dyplomacji.

źródło: "Do Rzeczy"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...