Abp Gądecki ciężko chory. Nie spotka się z papieżem Franciszkiem

Abp Stanisław Gądecki ciężko chory. Nie spotka się z papieżem Franciszkiem w Rzymie.
Abp Stanisław Gądecki ciężko chory. Nie spotka się z papieżem Franciszkiem w Rzymie. Fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja Gazeta
Abp Stanisław Gądecki od kilku dni przebywa w szpitalu z powodu ostrego zapalenia płuc. Przewodniczący KEP w związku z chorobą nie może pojechać do Rzymu na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Zastąpi go abp Marek Jędraszewski.


KEP wydała specjalne oświadczenie dotyczące stanu zdrowia abp Stanisława Gądeckiego. Poinformowano, że duchowny jest hospitalizowany z powodu ostrego zapalenia płuc. Abp Gądecki na pewno nie będzie mógł udać się do Rzymu na zaplanowane spotkanie z papieżem Franciszkiem.

"Konferencję Episkopatu Polski na spotkaniu przewodniczących episkopatów z papieżem Franciszkiem w Watykanie nt. ochrony małoletnich w Kościele reprezentował będzie abp Marek Jędraszewski, zastępca przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski" – czytamy w oświadczeniu.W skład polskiej delegacji wchodzą również: bp Artur Miziński, sekretarz generalny KEP oraz o. Adam Żak, koordynator KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży.

źródło: episkopat.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...