Pamiętacie prawie 40 tys. wydane przez Dudę na zakładki do książek? Ujawniono, że było ich... 200

Kancelaria Andrzeja Dudy wydała prawie 40 tys. zł na 200 zakładek do książek.
Kancelaria Andrzeja Dudy wydała prawie 40 tys. zł na 200 zakładek do książek. Fot. Maciej Jaźwiecki / Agencja Gazeta
Kilka miesięcy temu opublikowano zestawienie mogących budzić duże zdziwienie wydatków Kancelarii Prezydenta. Chodziło między innymi o zakładki do książek za 37,8 tys. zł, ale nie tylko. Takich zamówień było więcej. Teraz ujawniono szczegóły wydatków prezydenckiej kancelarii.


Korespondencję z Kancelarią Prezydencką opublikował Kuba Gawron, między innymi współorganizator Marszu Równości w Rzeszowie. "Pamiętacie te zamówione przez kancelarię prezydenta zakładki do książek za 37,8 tys zł? Okazało się, że było ich 200 sztuk po 189 zł" – poinformował na Facebooku.


W liście od KPRP czytamy, że zostało zamówionych 200 sztuk srebrnych zakładek zdobionych krzemieniem pasiastym, orzełkiem z okresu 20-lecia międzywojennego oraz napisem z okazji stulecia odzyskania niepodległości w dedykowanych opakowaniach, które wykonała firma Bomar Wiącek Bolesław.

To polskie przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji biżuterii z krzemieniem pasiastym. Jak łatwo policzyć, jedna tak zdobiona zakładka do książki kosztowała 189 zł.

Kuba Gawron poprosił także o zdjęcie zakładki, niestety Kancelaria Andrzeja Dudy odpowiedziała, że wizualizacja zakładek nie była przedmiotem umowy i nie stanowiła załącznika do niej. "W związku z powyższym Kancelaria Prezydenta RP nie dysponuje zdjęciem, o które Pan prosi" – czytamy w liście KPRP. Jednak udało nam się dotrzeć do katalogu zakładek firmy Bonar. Oto przykładowe zdjęcia:
O tych wydatkach Kancelarii Prezydenta poinformowano po raz pierwszy w listopadzie. Choć nie było w nich szczegółów, to jednak mogły wprawić w zdumienie. Dowiedzieliśmy się jeszcze, że zapłacono 35 tys. zł na torby papierowe, 60 tys. na galanterię skórzaną i 49 tys. na okładki. Chodziło także o 104 320 zł za obszywanie wstążkami orderów oraz szycie rozetek.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...