Facebook otwiera się na kasę z hazardu. Bingo Friendzy może się rozprzestrzenić po internecie jak wirus

facebook.com
Wczoraj wieczorem w Wielkiej Brytanii uruchomiona została aplikacja Bingo Frendzy, która pozwala grać w bingo – lub inaczej: uprawiać hazard – tamtejszym internautom z wykorzystaniem realnych pieniędzy. W ten sposób Facebook otwiera się na nowe źródło dochodów, które w kraju jego pochodzenia jest nielegalne.


Aby skorzystać z Bingo Friendzy musimy znajdować się na terenie Wielkiej Brytanii, mieć skończone 18 lat i posiadać kartę kredytową. Banał. Jednak dodano do niego funkcje społecznościowe (w końcu jesteśmy na Facebooku!), aby rozrywka była bardziej... wciągająca? Przykładowo, jeden z trybów czyni wygranym każdego uczestnika zabawy, oczywiście jeśli wspólnie doprowadzą oni do wygranej zespołu. Dużo ciekawszą funkcją jest możliwość zaproszenia znajomego do gry – grając wspólnie, osoba zapraszająca wygrywa więcej. To prosty i skuteczny sposób na rozprzestrzenianie się wirusa gry. Kolejna z funkcji nagradza nasze zaangażowanie (uzależnienie?) – grając i wygrywając pod rząd sprawimy, że nasza wygrana będzie dodatkowo rosnąć.

To wszystko daje obraz gry hazardowej, która dzięki swoim funkcjom społecznościowym może okazać się dużo bardziej skuteczna w wyciąganiu od nas pieniędzy, niż jej realne wzorce. Bingo Friendzy zostało przygotowane przez profesjonalistów – Gamesys, firmę, której gry hazardowe w sieci skłoniły internautów do obstawienia 3,2 miliardów dolarów (niemal 10,5 miliarda złotych) w roku 2011. Tyle wystarczyło, żeby skusić Facebooka do znacznego nagięcia swoich zasad – bazując na prawie amerykańskim firma stosowała jego główne założenia w swojej polityce na całym świecie. Nie ma się co dziwić, bo w tym przypadku pieniądze to jednak wszystko.

Obserwując niewesołą sytuację Facebooka na giełdzie (ceny akcji ciągle spadają) oraz nieporadność w monetyzowaniu rosnącego ruchu z urządzeń mobilnych, krok ten nie może dziwić. Dla obywateli Wielkiej Brytanii, w miastach której jednorękiego bandytę można spotkać równie często, jak obywatela Polski, Bingo Friendzy to idealny pomysł na dodatkowy strumień pieniędzy. Ciekawe jest, czy social hazard „złapie” i rozprzestrzeni się na inne kraje. Bohaterowie artykułu na pewno by tego chcieli.

Tekst pochodzi z serwisu The Daily Interactive. O wpływie nowych mediów na świat.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
ANETA OLENDER 0 0"Ludzie mają to gdzieś". Demontaż krzyża na Giewoncie to absurd, problem tkwi gdzie indziej
0 0Dzieci, dwie kobiety i Czech. Wiadomo, kim były osoby, które zginęły w Tatrach

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
SONDAŻ 0 0PiS jednak nie jest teflonowe? Tąpnięcie poparcia po wybuchu afery Piebiaka