PILNE Nurkowie odnaleźli w jeziorze ciało Piotra Staraka

Pedofil w najbliższym otoczeniu papieża. Kard. George Pell uznany winnym molestowania chłopców

Były współpracownik papieża Franciszka uznany za winnego czynów pedofilskich.
Były współpracownik papieża Franciszka uznany za winnego czynów pedofilskich. Fot. screen z youtube.com/ABC News (Australia)
Były bliski współpracownik papieża Franciszka, australijski kardynał George Pell został uznany winnym czynów pedofilskich, jakich dopuścił się na dwóch 13-letnich chłopcach – tak zdecydowała ława przysięgłych sądu w Melbourne.


Decyzja 12-osobowej ławy przysięgłych zapadła pod koniec grudnia, ale australijski sąd zdecydował się upublicznić tę informację dopiero po ponad dwóch miesiącach.

77-letniemu kardynałowi Pellowi, mianowanemu przez papieża Franciszka w 2014 roku prefektem Sekretariatu ds. Ekonomii (człowiek nr 3 w "rządzie" Watykanu), grozi nawet 50 lat pozbawienia wolności. Zarzuty wobec duchownego dotyczą roku 1996, gdy według aktu oskarżenia molestował dwóch chłopców w katedrze w Melbourne po tym, gdy odprawił tam mszę.

W połowie 2017 roku, gdy oskarżenia wobec kardynała znalazły się w sądzie, papież Franciszek udzielił mu urlopu na czas procesu. Od tamtego czasu "minister finansów" Watykanu nie pojawił się na terenie Stolicy Apostolskiej. W grudniu dostojnik został usunięty przez papieża z Rady Kardynałów.

Kardynał Pell nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów. W najbliższą środę ma rozpocząć się posiedzenie sądu, który określi ostateczny wyrok.

źródło: theguardian.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

AFERA PIEBIAKA

0 0#PiebiakGate to już zbyt wiele. Zbigniewie Ziobro, czas podać się do dymisji!
0 0O co chodzi w aferze z "Emilią" i Piebiakiem? Trzy najbardziej szokujące wątki
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"