"Adamowicz jak trampolina". Niesmak po słowach Biedronia o Gdańsku

Robert Biedroń podpadł wielu osobom wspominając Adamowicza.
Robert Biedroń podpadł wielu osobom wspominając Adamowicza. Fot. Jakub Włodek / Agencja Gazeta
Opinię publiczną coraz wyraźniej oburza fakt, iż w swoich wyborczych wystąpieniach Robert Biedroń chętnie powołuje się na zamordowanego Pawła Adamowicza. Wyborcy mają mu za złe, że wykorzystuje pamięć o prezydencie Gdańska do partykularnej gry politycznej. Ostatni wpis lidera Wiosny na Twitterze przelał czarę goryczy.


"Kilkanaście tygodni temu odszedł od nas na przyjaciel, kolega, a Wasz Prezydent Paweł Adamowicz. Pracowałem blisko z Pawłem. Kiedy politycy zostawali w tyle, Paweł się uczył, otwierał i wyczuwał, że jego kochany Gdańsk nikogo nie zostawi z tyłu. Ja też budowałem takie miasto" – napisał na Twitterze Robert Biedroń.To już kolejny raz, kiedy lider Wiosny nawiązuje do wspomnień po zamordowanym Pawle Adamowiczu. Co mocno zaskakuje, gdyż Adamowicz i Biedroń pochodzą de facto z dwóch różnych politycznych światów.

Paweł Adamowicz był jednym z założycieli Platformy Obywatelskiej, którą Robert Biedroń uparcie przedstawia jako największe zło polskiej polityki. Zamordowany prezydent Gdańska był też człowiekiem głęboko wierzącym, utrzymywał dobre relacje z Kościołem i jego hierarchami. Tymczasem Biedroń temu środowisku wypowiada światopoglądową wojnę.

To jednak nie przeszkadza liderowi Wiosny cały czas powoływać się na "testament Pawła Adamowicza". Biedroń chętnie wspomina zamordowanego polityka w swoich wyborczych wystąpieniach i od początku budziło to pewien niesmak. Jednak jego ostatniego wpisu na Twitterze niektórzy już nie wytrzymali.


"Ale to słabe... Adamowicz jako trampolina...? Jaka 'bliska praca'?"; "Też już zaczynasz skakać po trumnach? Przyspieszony kurs?"; "Ale serio, nie buduj swojej polityki na zmarłym, jak zrobił to Kaczyński... (taka dobra rada...)" – czytamy pod postem Roberta Biedronia.Wielu wytknęło Biedroniowi także to, iż nie wie chyba, kiedy dokonano zamachu na prezydenta Adamowicza. We wpisie pada określenie "kilkanaście tygodni", a od tragedii na Targu Węglowym w Gdańsku minęło ledwo tygodni sześć.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki