Jurek Owsiak podał wyniki 27. finału WOŚP. Padł niewyobrażalny rekord!

W trakcie 27. finału WOŚP znowu pobiliśmy rekord zbiórki!
W trakcie 27. finału WOŚP znowu pobiliśmy rekord zbiórki! Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta
Jurek Owsiak podsumował zbiórkę w ramach 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szef WOŚP symbolicznie ogłosił wyniki w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w obecności m.in. nowej prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz. I znowu udało się pobić rekord – zebrano dokładnie 175 938 717,56 zł!


– Siemanko – zaczął tradycyjnie Jurek Owsiak, po czym poprosił gości ECS o wstanie. – Taka mała chwila ciszy dla Pawła – powiedział Owsiak i zapadła cisza.

– To był finał, który dla mnie osobiście, dla całej naszej fundacji, pozostanie niezapomniany. To nie był finał jubileuszowy, ale 27. Mówimy, że gramy do końca świata i jeden dzień dłużej. Ta zasada w trakcie tego finału była w nas jeszcze mocniej – mówił później szef WOŚP.

– Był to moment niezwykle trudny dla mnie. O godzinie dwudziestej (w dniu finału – red.) mieliśmy jeszcze cztery godziny studia. Mówiliśmy o tym, że gramy, że zbiórka trwa do północy, ale oczywiście cały czas myśleliśmy o tym, co się stało w Gdańsku. Mogę teraz powiedzieć może brutalnie: Paweł, nic nie poszło na marne – tak Owsiak wrócił wspomnieniami do ataku na prezydenta Gdańska.

Zapowiedział także, że jego Orkiestra nie chce zmieniać zasad gry – Owsiak mówił to w kontekście bezpieczeństwa. – Nie ogrodzimy się, nie będziemy stawiali kordonu przed sceną. Chcemy, żebyśmy nadal bawili się tym, co stworzyliśmy. Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej. Kolejny finał będzie taki sam – zapewniał.


Owsiak mówił też o puszce Patryki Krzymińskiej. – 16 mln zł. Nie było takiej zbiórki na Facebooku w Europie – zauważył. Nie zabrakło także przytyków politycznych. – Gramy dla wszystkich Polaków, panie ministrze zdrowia – mówił.

– Telewizja Publiczna to jest telewizja, za którą też płacimy pieniądze. Ona przez 24 lata robiła super robotę, teraz zrezygnowała z nas. Może kiedyś wrócimy, focha nie mamy – kontynuował.

W końcu Owsiak podał wyniki zbiórki. W 27. finale WOŚP udało się zebrać aż 175 938 717,56 zł!

Przypomnijmy, że rok temu zebrano 126 373 804,34 zł – i już tamten wynik wydawał się niewyobrażalny.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki