NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Mercedes GLA 200 to udane auto.
  Król osiedla. Mercedes GLA jest skazany na sukces i jest lepszy od poprzednika

  Poprzedni Mercedes GLA był dość pokracznym autem. De facto był nieco podwyższoną klasą A, ale mimo to był najpopularniejszym SUV-em/crossoverem w gamie Mercedesa w Polsce. Nowa generacja tego modelu naprawia błędy poprzednika. To naprawdę udane auto.

 • Piec Teesa Supreme świetnie sprawdza się przy pizzy.
  Pizza jak z pizzerii, ale w domu? Sprawdziłem ten domowy piec i… to żaden kłopot

  Kuchnia to niewdzięczne miejsce. Jak w żadnym innym miejscu można się tam przekonać, że czasami to, co najprostsze, bywa najtrudniejsze. Tak właśnie jest z pizzą. Każdy jadł ją tysiąc razy, każdy wie, jak ją zrobić, ale w domu nigdy nie wychodzi tak jak w prawdziwej trattorii. I wszystko się zgadza, gdyby nie to, że… jednak można tak i w domu. Takie mam przynajmniej przekonanie po teście pieca do domowej pizzy Teesa Supreme.

 • Partia Zbigniewa Ziobry nie chce zaostrzenia przepisów dla kierowcy.
  Szalony pomysł resortu Ziobry. Prawko stracisz dopiero za prędkość, której większość aut nie osiąga

  Te przepisy miały obowiązywać już od lipca, ale wciąż ich nie ma i chyba szybko nie będzie. Projekt ustawy o pierwszeństwie pieszych na przejściach utknął, ponieważ Ministerstwo Sprawiedliwości nie zgadza się choćby z karnym zatrzymywaniem prawa jazdy za przekroczenie prędkości poza obszarem zabudowanym o ponad 50 km/h. O sprawie pisze "Rzeczpospolita".

 • Volvo V60 Polestar Engineered to bardzo udane auto.
  V60 Polestar to idealne kombi dla szybkiego tatusia. Dobre i po bułki, i na lewy pas autostrady

  Okej, przyznaję – zawsze miałem słabość do Volvo i trudno mi nawet udawać w tym teście, że jest inaczej. Szwedzi (pod chińską władzą) po raz kolejny dowodzą jednak, że mają swój pomysł na motoryzację. I w przypadku Volvo V60 Polestar Engineered wyszło im po prostu świetnie. A mówimy przecież o hybrydowym aucie z raptem dwulitrowym silnikiem. Wyjaśniam, jak im się to udało.

 • Ruchy Trzaskowskiego i Hołowni dostają się do Sejmu.
  Ten sondaż to zapowiedź zmian w polityce. Widać jak na dłoni, jak namieszali Trzaskowski i Hołownia

  Prawo i Sprawiedliwość wygrałoby wybory parlamentarne, gdyby odbyły się w najbliższą niedziele – wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM" i “Dziennika Gazety Prawnej". Druga byłaby Koalicja Obywatelska, ale najciekawiej jest na dalszych miejscach. Otóż do Sejmu dostają się ruchy Trzaskowskiego oraz Hołowni.

 • Skoda Superb iV to naprawdę udana hybryda.
  Marzenie każdego taksówkarza sprawdza się także w trasie. Przed państwem Superb i na prąd, i paliwo

  Skoda Superb w wersji plug-in – czy też jak Czesi nazwali ją iV – zachowuje wszystkie swoje zalety. Dalej jest kosmicznie pojemnym i bardzo wygodnym autem. A do tego potrafi być też bardzo oszczędna. Czy jest lepsza od tradycyjnych spalinowych wersji? Jeśli wam nie przeszkadza wyższa cena na start, to chyba możecie być na tak.

 • Łukasz Szumowski nie jest już ministrem zdrowia. Tymczasem liczba zachorowań na koronawirusa rośnie.
  Wiceminister zdrowia wyjaśnił, dlaczego Szumowski odszedł. Powód rozłoży was na łopatki

  Wydawałoby się, że stanowisko ministra jest zarezerwowane dla osób, które potrafią znieść krytykę – i przez opozycję, i przez społeczeństwo. Jednak ewidentnie nie dotyczy to byłego już ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. – Każdy z nas ma pewne granice wytrzymałości. W pewnym momencie dochodzimy do wniosku, że mamy dość – powiedział o odejściu Szumowskiego wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

 • Aleksiej Nawalny jest "w stanie reanimacji".
  Aleksiej Nawalny "w stanie reanimacji". Rosyjski opozycjonista mógł zostać otruty

  Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny w ciężkim stanie trafił do szpitala, a samolot, którym leciał z Tomska do Moskwy, musiał awaryjnie lądować w Omsku.

 • Widzieliście kiedyś kogokolwiek, kto twierdzi, że jego produkt nadaje się co najwyżej do tarcia chrzanu? My nie, ale to raczej oczywiste. Dlatego kiedy Eurorepar twierdzi, że jego produkty są godne polecenia, musieliśmy powiedzieć: sprawdzam. Przed wami operacja na żywym organizmie. Wzięliśmy Forda Mondeo z 2004 roku i przeprowadziliśmy serwis z częściami zamiennymi marki Eurorepar. Szybki spojler: Mondeo dawno nie miało się tak dobrze.

  Eurorepar chwali swoje części zamienne. Wziąłem na warsztat 16-letniego Forda i mówię: sprawdzam

  Widzieliście kiedyś kogokolwiek, kto twierdzi, że jego produkt nadaje się co najwyżej do tarcia chrzanu? My nie, ale to raczej oczywiste. Dlatego kiedy Eurorepar twierdzi, że jego produkty są godne polecenia, musieliśmy powiedzieć: sprawdzam. Przed wami operacja na żywym organizmie. Wzięliśmy Forda Mondeo z 2004 roku i przeprowadziliśmy serwis z częściami zamiennymi marki Eurorepar. Szybki spojler: Mondeo dawno nie miało się tak dobrze.

 • Mitsubishi L200 jest bardzo dzielne w terenie. Nawet jak na pickupa.
  To twardszy zawodnik niż myślałem. Mitsubishi L200 na tle konkurencji kilka asów w rękawie

  Wydawałoby się, że pickup jaki jest, każdy widzi. Wrzucisz na niego paletę, przejedziesz przez rozkopaną drogę. I już. Tyle teoria. Praktyka jest taka, że nowe Mitsubishi L200 ma kilka atutów, o których nie można powiedzieć, że w tej klasie są standardem.

O sobie

Project manager w grupie naTemat i wydawca strony głównej naTemat. Przygodę z mediami zacząłem w redakcji "Wprost", później trafiłem do Polsat News. Wreszcie jestem w miejscu, które jest skierowane głównie do internautów. Piszę mniej niż kiedyś, ale zawsze staram się, żeby to były ciekawe sprawy. "Po godzinach" współprowadzę nasz dział moto.

Napisz do autora: piotr.rodzik@natemat.pl