"Jesteś niezłą kocicą". Tak ksiądz z Ząbkowic Śląskich przygotowywał 13-latkę do bierzmowania

13-latka miała dostawać od księdza wulgarne SMS-y. Interweniowała matka, sprawą zajęła się prokuratura.
13-latka miała dostawać od księdza wulgarne SMS-y. Interweniowała matka, sprawą zajęła się prokuratura. fot. 123RF / zdjęcie poglądowe
Wiadomości o charakterze pedofilskim miał wysyłać ksiądz z Ząbkowic Śląskich do jednej z uczennic, które przygotowywał do bierzmowania. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", kuria zareagowała dopiero po trzecim zgłoszeniu matki. Sprawą zajmuje się prokuratura.


35-letni ksiądz Mariusz J. jeszcze niedawno pełnił posługę w parafii św. Anny w Ząbkowicach Śląskich. Kiedy ujawniono jego wiadomości, które wysyłał do 13-letniej dziewczynki, ksiądz został wydalony.

Więcej szczegółów w sprawie podaje "Gazeta Wyborcza". Według dziennika, Mariusz J. wysłał 13-latce m.in. SMS o treści: "Jesteś niezłą kocicą". To podobno jedna z najłagodniejszych wiadomości, które nastolatka miała otrzymywać od kapłana.

Prokurator Tomasz Orepuk, szef świdnickiej prokuratury okręgowej, pod którą podlega placówka w Ząbkowicach w rozmowie z "Wyborczą" nie chciał zdradzić szczegółów śledztwa. Potwierdził jedynie, że matka 13-latki zgłosiła się na policję, ponieważ zaniepokoiła ją korespondencja córki z księdzem.

"GW" informuje, że prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie, ale matka nastolatki przed zgłoszeniem na policję miała jeszcze interweniować w kurii w Świdnicy. Po jej trzeciej wizycie 35-letni ksiądz został wyrzucony z parafii. Mariusz J. trafił do Domu Księdza Emeryta w Świdnicy.

Raport ws. pedofilii
Niedawno polscy biskupi skrytykowali raport dotyczący tuszowania pedofilii przez hierarchów polskiego Kościoła. Trafił on bezpośrednio do rąk papieża Franciszka. W raporcie oskarżeni zostali m.in. dwaj biskupi z Wrocławia: kard. Henryk Gulbinowicz i abp Marian Gołębiewski. 


W dokumencie wymieniono najbardziej skandaliczne przypadki, w których doszło do ochrony księży sprawców przez biskupów oraz innych przełożonych. Cały raport o pedofilii w polskim Kościele można przeczytać i pobrać w wersji PDF tutaj

źródło: "Gazeta Wyborcza"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki