Musiał podpadł fanom. Wszystko przez napis na koszulce, którym chciał wesprzeć kobiety

Maciej Musiał pokazał się na Instagramie w koszulce, która rozjuszyła internautów
Maciej Musiał pokazał się na Instagramie w koszulce, która rozjuszyła internautów Fot. Instagram.com/maciejmusial_official/
Znany aktor młodego pokolenia chciał zrobić fankom prezent na Dzień Kobiet, a tylko je zdenerwował. Wszystko przez napis na koszulce, który nie wszystkim się spodobał. Chodzi o sentencję: "Kobiety są mądrzejsze", którą została uznana za seksistowską.


Aktor znany z seriali "Rodzinka.pl" i "1983" miał z pewnością dobre intencje, ale został skrytykowany za takie przekorne wsparcie. Zwłaszcza wtedy, gdy postanowił zorganizować akcję charytatywną polegającą na sprzedaży koszulek i wpłatę na konto Centrum Praw Kobiet całego dochodu.

"DOBRA W związku z tym, że kobiety są genialne, ale też w związku z dużą ilością Waszych wiadomości postanowiłem wyprodukować trochę koszulek! Dochód przeznaczę na wsparcie Centrum Praw Kobiet. PANOWIE zróbcie prezent Waszym Paniom i zakładajcie koszulki. PANIE - Wam też będą pasowały" – napisał na Instagramie.I choć akcja spotkała się z pozytywnymi reakcjami i głosami pochwały dla podjęcia inicjatywy ("Super pomysł, nie rozumiem nawiedzonych bab, które mają problem, że to nie fajne, że nie fair, że ubliża mężczyznom czy nawet jest seksistowskie"), to jednak wiele osób – zarówno kobiet, jak i mężczyzn – pouczało aktora w komentarzach.

"A gdzie równość? A jeżeli są mądrzejsze to trzeba to wypisać na koszulkach, czy powinny o tym świadczyć ich czyny i zachowania?" – zapytał jeden z użytkowników. "Panie Musiał. Nie ma drugiego takiego kraju na świecie po Polsce, który by tak szanował i doceniał kobiety. Magda Gessler to Panu potwierdzi. Niech Pan nie stosuje retoryki lewacko-feministycznej" – dodał drugi.


"Ta treść jedynie powiela stereotypy, od których feminizm próbuje się uwolnić. Nie pomagasz rozprzestrzeniając myśli, które w jakikolwiek sposób nakłaniają do wznoszenia kobiet ponad mężczyzn, bo tym samym działasz w opozycji do wszystkich osób promujących feminizm" – skomentowała internautka. "Seksistowski i dyskryminujący mężczyzn tekst" – napisała inna.

Jak podaje portal plejada.pl, internauci zaczęli zgłaszać stronę sklepu Macieja Musiała tak intensywnie, że Instagram usunął ją z opisu jego profilu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Samiec podszyty lękiem. Prawda o tym, czego boją się polscy faceci
Volkswagen 0 0Ciężarówka jak pociąg? Dzięki tej "elektrycznej" autostradzie nie jest to już science fiction
POLECAMY 0 0Franek Sterczewski zdradza plan na działanie w Sejmie. I opowiada, jak wyglądał "chrzest" w TVP
0 0Tak odpowiedziała na zaproszenie Dudy. Reakcja europosłanki PO zwróciła uwagę bułgarskiej prawniczki
Unum 0 0Nigdy nie mów nigdy. Weź sobie do serca wnioski z tego badania, bo życie pisze różne scenariusze
T-mobile 0 0Tomasz Raczek w serialu Netflixa? Oto dlaczego w tej plotce jest odrobina prawdy