Wpadka Morawieckiego. Przywracanie PKS-ów premier bronił... zmyśloną historią

Wpadka Mateusza Morawieckiego. Nie wiedział, że kursują Koleje Mazowieckie.
Wpadka Mateusza Morawieckiego. Nie wiedział, że kursują Koleje Mazowieckie. Fot. Grzegorz Bukała / Agencja Gazeta
Mateusz Morawiecki chyba nie do końca dobrze przygotował się do konferencji poświęconej przywracaniu połączeń autobusowych. Premier przekonywał, że trzeba wstać o godz. 5:00, by na 8:00 dojechać do Warszawy z miejscowości Błonie. Szef rządu zapomniał, że podróżni mają do dyspozycji nie tylko autobusy, ale i... Koleje Mazowieckie.


"Ktoś tu chce wsadzić na minę premiera Morawieckiego?" – zapytał Bartosz Zbroja na Twitterze i zamieścił fragment nagrania z konferencji prasowej, podczas której szef rządu opowiadał o przywracaniu połączeń autobusowych.

"PMM mówi o tym by dojechać 'busem' z miejscowości Błonie do Warszawy na godzinę 8 musi wstać o godzinie 5-tej. Nie trzeba, są Koleje Mazowieckie. Połączenia co pół godziny, czas podróży 30-40 minut. Risercz to podstawa" – napisał w swoim poście.

Bartosz Zbroja na dowód, że ma rację w tej sprawie załączył zrzuty ekranu z rozkładem jazdy. I jasno z niego wynika, że do Warszawy z wymienionej wyżej miejscowości można dojechać w około 40 minut.

Obietnice Morawieckiego
O swoich planach dotyczących połączeń autobusowych Morawiecki mówił w środę w Płońsku. Szef rządu poinformował, że w najbliższych dniach rozpocznie się podział środków z Funduszu Dróg Samorządowych, a minister infrastruktury dodał, że w drugiej połowie maja powinna wejść w życie ustawa o Funduszu Rozwoju Połączeń Autobusowych. Zamieszczamy nagranie z KPRM, na którym można usłyszeć, o czym mówił premier Morawiecki.

Ustawa ma umożliwić przywracanie połączeń, które wcześniej zostały zamknięte. Jak wyjaśnił Andrzej Adamczyk, Fundusz Rozwoju Połączeń Autobusowych i Fundusz Dróg Samorządowych to "dwa filary" przywracania transportu lokalnego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0Powiedzieli "sprawdzam". Oto, co się stało ze 100 obietnicami partii Kaczyńskiego
0 0Przestajemy wierzyć, że może być inaczej. Polacy wiedzą, kto wygra wybory
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!