Wydawca "Wprost" i "Do Rzeczy" zatrzymany przez CBA. Chodzi o wyprowadzenie 29 milionów złotych

Michał L., wydawca "Wprost" i "Do Rzeczy", został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.
Michał L., wydawca "Wprost" i "Do Rzeczy", został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Fot. Stefan Romanik / Agencja Gazeta
Wydawca tygodników "Wprost" i "Do Rzeczy" Michał L. został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne – dowiedziało się RMF FM. W sumie chodzi o wyprowadzenie 29 mln zł – podaje radio.


Zatrzymanie ma być elementem działań w śledztwie dotyczącym wyprowadzania pieniędzy z masy upadłościowej firmy specjalizującej się w budowie i remontach infrastruktury kolejowej. Biznesmena zatrzymano wraz z trzema innymi osobami.

Michał L. to założyciel oraz prezes firmy PMPG Polskie Media. Jest wydawcą, menedżerem, przedsiębiorcą, ekspertem rynku mediów i komunikacji marketingowej. Promuje także młodą przedsiębiorczość – wynika z informacji na stronie tygodnika "Wprost".
"Agenci CBA zatrzymali cztery osoby w związku ze śledztwem dotyczącym wyprowadzania pieniędzy z mas prowadzonych upadłości. Łączna wysokość ustalonej dotychczas szkody wynosi blisko 29 mln zł" – podało CBA na Twitterze.

Jak podaje CBA, czynności przeprowadzono na terenie Warszawy i okolic, Torunia i Lublina. Zatrzymani przez CBA na podstawie szeregu pozornych umów i ustnych porozumień wystawiali fikcyjne faktury VAT, na podstawie których wyprowadzili z masy upadłość jednej ze spółek środki pieniężne.


W prokuraturze mają usłyszeć zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przekroczenia uprawnień, działania na szkodę spółki i fałszowania dokumentacji. Prowadzący postępowanie nie wykluczają, że lista zarzutów i podejrzanych może się powiększyć.

– Z zebranej przez nas wiedzy wynika dobitnie, że samo zatrzymanie jest efektem bezprawnego pomówienia przez zdyskredytowaną i mało wiarygodną osobę, która ostatnie miesiące spędziła w areszcie, a dziś próbuje oczyścić siebie pomawiając innych – brzmi oświadczenie zarządu PMPG Polskie Media.

źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...