Kłótnia na prawicy. Marek Jurek rezygnuje ze startu do Europarlamentu

Marek Jurek zrezygnował ze startu w wyborach do Europarlamentu.
Marek Jurek zrezygnował ze startu w wyborach do Europarlamentu. Fot. Wojciech Nekanda Trepka / Agencja Gazeta
"Zrezygnowałem ze startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego" – poinformował we wtorek Marek Jurek. Jak się wyraził były marszałek Sejmu, nie powiodło się stworzenie szerokiej koalicji katolickiej.


Jurek powiedział w TVP, że nie powiodła się "próba skupienia środowisk katolickich na jednej, szerokiej liście" w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zauważył, że na innych listach są lider Ruchu Prawdziwa Europa – Europa Christi Mirosław Piotrowski i działaczka ruchów pro-life Kaja Godek, która startuje z ramienia Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy.

Polityk przyznał, że nie powiodła się również próba "wprowadzenia kierunku katolickiego do szerszej koalicji patriotyczno-republikańskiej". Te słowa były skierowane do lidera ruchu politycznego Polska Fair Play Roberta Gwiazdowskiego, a także do Pawła Kukiza.

W tej sytuacji Marek Jurek uznał, że nie powinien powiększać zamieszania. Zapewnił, że teraz będzie wspierał kandydatów Prawicy Rzeczypospolitej, którzy startują ze wspólnych list KW Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi.

Jurka pytano, czy nie będzie to odbieraniem głosów PiS oraz o wypowiedź Ryszarda Czarneckiego, który w tygodniku "Sieci" zaapelował "do wyborców obozu niepodległościowego prawicy oraz centroprawicy, aby pamiętali doświadczenia z ubiegłych lat, gdy podzielony obóz patriotyczny dał na tacy wygraną postkomunistom".


– Mam wrażenie, że PiS nie podjął kluczowych spraw, który gwarantują (decydują) o ustrojowym kształcie Polski, czy będziemy państwem cywilizacji chrześcijańskiej, czy ewentualnie państwem liberalnym, w którym część katolików będzie u władzy – odpowiedział Marek Jurek.

Doniesienia o rezygnacji Marka Jurka pojawiły się już na początku marca. Teraz nastąpiło ich oficjalne potwierdzenie.

źródło: TVP
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...