Młoda kobieta zwijała się z bólu i nikt jej nie pomógł. Nagranie z SOR-u oburzyło prezydenta miasta

"Film z SORu udowadnia, że dąbrowski szpital potrzebuje zmian w wielu obszarach" – ocenił prezydent Dąbrowy Górniczej.
"Film z SORu udowadnia, że dąbrowski szpital potrzebuje zmian w wielu obszarach" – ocenił prezydent Dąbrowy Górniczej. Fot. screen ze strony YouTube.com / Michał Kowal
"Film z SORu udowadnia, że dąbrowski szpital potrzebuje zmian w wielu obszarach" – komentuje na Facebooku prezydent Dąbrowy Górniczej Marcin Bazylak. Krótkie nagranie i relacje świadków są wstrząsające. Na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym przez blisko godzinę z bólu zwijała się młoda kobieta. Personel omijał ją obojętnie. Gdy zemdlała z bólu, stojący obok ratownik medyczny... po prostu sobie poszedł!


Młoda kobieta nie mogła się doczekać pomocy na SOR-ze przez kilkadziesiąt minut. O interwencję prosili pozostali pacjenci, czekający w kolejce do lekarza. Na nagraniu widać, że w pewnym momencie sytuacja na szpitalnym korytarzu zrobiła się bardzo nerwowa.


– Od godziny się zwija z bólu! – wykrzykują ludzie w kierunku przechodzących korytarzem członków personelu. Ci przemykają dalej, wchodzą do gabinetów. W pewnym momencie na nagraniu widać w oddali, jak obolała kobieta przewraca się, a tłum ludzi krzyczy: "Ratunku!".


"Kobieta zemdlała!" – wykrzykują pacjenci, a na filmie widać jak stojący tuż przy mdlejącej kobiecie ratownik medyczny spokojnym krokiem oddala się w inną stronę. Opisujący sprawę "Dziennik Zachodni" przytacza opinie chorych z Dąbrowy Górniczej, że to nie pierwsze podobne zdarzenie na SOR-ze w tym szpitalu.

Na nagranie zareagował prezydent miasta. Opublikowany filmik nazwał "szokującym" i podjął błyskawiczne decyzje - o rozpisaniu konkursu na nowego dyrektora.
Marcin Bazylak
prezydent Dąbrowy Górniczej

Do czasu rozstrzygnięcia konkursu kierowanie szpitalem zdecydowałem się powierzyć Iwonie Łobejko, wieloletniej dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu. To właśnie dyrektor Łobejko zastąpi w przyszłym tygodniu Zbigniewa Podrazę, który na stanowisko dyrektora szpitala wrócił w listopadzie zeszłego roku i z końcem przyszłego tygodnia przechodzi na emeryturę.

Przechodzący na emeryturę dyrektor Podraza to poprzednik prezydenta Bazylaka w Urzędzie Miejskim. Zbigniew Podraza był prezydentem Dąbrowy Górniczej od 2006 do 2018 r., w ostatnich wyborach nie kandydował.


"Film z SORu udowadnia, że dąbrowski szpital potrzebuje zmian w wielu obszarach. Mówiłem o tym podczas kampanii wyborczej i z pełną odpowiedzialnością powtórzyłem to wczoraj na spotkaniu z dziennikarzami, podczas którego zaprezentowaliśmy raport z audytu przeprowadzonego w szpitalu" – stwierdza obecny prezydent miasta Marcin Bazylak.
W ostatnich dniach całą Polską wstrząsnął opis zdarzenia z Izby Przyjęć szpitala w Sosnowcu. url=https://natemat.pl/267539,sosnowiec-pacjent-godzinami-czekal-na-pomoc-w-szpitalu-zmarl-na-izbie-przyjec] Przez 9 godzin na pomoc czekał 39-letni mężczyzna[/url], któremu z opuchniętej nogi sączyła się krew i inne płyny - tak opisywała jego rodzina. Pacjentem - jak opisywano - interesowała się właściwie wyłącznie sprzątaczka, bo musiała po nim sprzątać. Mężczyzna zmarł.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Ty też nie wiesz, gdzie są teraz karty z głosami? 5 ważnych odpowiedzi po proteście wyborczym PiS
0 0Protest wyborczy PiS to hucpa. Rozmawialiśmy z ludźmi, którzy liczyli głosy
POPKULTURA 0 0Netflix niech się schowa. 5 powodów, dlaczego "Zakochani po uszy" TVN7 są aż takim hitem
HYDEPARK 0 0W Warszawie jestem czarna, w Kongo... biała. Ale ja myślę po polsku dosłownie i w przenośni
0 0"World of Fire" z Wichłacz i Kotem. Serial BBC pokazuje wojenny koszmar nie tylko Polaków
WYWIAD 0 0Mierzy 122 cm i znacie ją z "Mam talent". Opowiada, dlaczego w "Na Wspólnej" nie ma niskorosłych
0 0"Nie czuję się urażona". Ma 23 lata, działa w partii Korwina. Opowiada, jak traktowane są kobiety
0 0W Platformie wrze. Schetyna nagle odwołał posiedzenie klubu
0 0Meghan i Harry szczerzy do bólu. Wywiad poruszył Anglię, ale nie wszystkim się spodobał

POLECAMY

HYDEPARK 0 0Maciej Stuhr kończy 44 lata. I właśnie z tej okazji dał bardzo szczery wywiad
0 0Tak się rozjeżdża konkurencję. Po takiej zapowiedzi serwisu Disney+ Netflix może się bać