NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Zdjęcie z Marszu Niepodległości z 2017 r.
  ONZ zawstydza Polskę na oczach całego świata. Żąda sprawozdania ws. walki z rasizmem

  ONZ-owski Komitet do spraw Likwidacji Dyskryminacji Rasowej nie uwierzył w zapewnienia rządu PiS, że polskie władze walczą z rasizmem. CERD zażądał od Warszawy dodatkowego sprawozdania w tej kwestii. To wydarzenie bez precedensu. W piśmie Komitetu pada też wezwanie do całkowitej delegalizacji kilku skrajnie prawicowych organizacji.

 • Dowód z wypadku Szydło w Oświęcimiu został zniszczony skutecznie – ocenili biegli.
  Dowód z wypadku Szydło zniszczony skutecznie. Dane stracono bezpowrotnie

  Nie wiadomo, kto konkretnie to zrobił. Nie da rady też przesądzić, czy stało się to przypadkiem, czy celowo. Pewne jest to, że nie da się odzyskać danych z uszkodzonej płyty będącej dowodem w sprawie wypadku rządowej kolumny Beaty Szydło. Taką opinię zaprezentowali biegli na rozprawie przed oświęcimskim sądem.

 • Minister kultury Piotr Gliński będzie weryfikować artystów? Program PiS wzbudził wiele emocji – raczej niepotrzebnych.
  I po co ta histeria?! Prawda ws. planów PiS wobec artystów jest inna

  "Partia władzy planuje przydzielanie koncesji na bycie artystą zawodowym" – rozniosło się po internecie. Diagnozę taką postawił Krzysztof Skiba z Big Cyca i trudno mu się dziwić, że na wszystko, co pachnie PRL-em, reaguje alergicznie. W latach 80. był wielokrotnie zatrzymywany przez milicję czy bezpiekę, parę miesięcy spędził w areszcie za rozrzucanie ulotek w Jarocinie. Ale czy faktycznie w życiu artystów PiS chce urządzić PRL pełną gębą? Wygląda na to, że to obawy na wyrost, bo polityki w tych planach raczej nie ma. Ale po kolei.

 • Tomasz Raczek komentuje wycofaniu z konkursu festiwalu w Gdyni filmu Jacka Bromskiego "Solid Gold".
  "Władza tworzy nam nowy styl życia". Raczek o skandalu z filmem, który przeszkadza PiS-owi

  – Coraz częściej rzeczywistość przypomina to, co działo się w PRL-u – tak Tomasz Raczek w rozmowie z naTemat komentuje skandal, którym żyją wszyscy na festiwalu filmowym w Gdyni. Do wtorku w konkursie startowało 19 filmów, teraz jest już ich 18. Tomasz Raczek jest przekonany, że polska publiczność na takie traktowanie nie pozwoli.

 • Andrzej Mleczko w rozmowie z naTemat o rysunku ze szpitalem psychiatrycznym i nie tylko.
  "Upadek poczucia humoru". Andrzej Mleczko odpowiada na awanturę wokół ostatniego rysunku

  Są tacy, którzy twierdzą, że Andrzej Mleczko "obraził z lekka 6 mln 200 tys. ludzi, którzy głosowali na PiS", a do tego wszystkich, którzy zmagają się z chorobami psychicznymi. Są też tacy, którzy są zachwyceni. Podkreślają, że uwielbiają poczucie humoru Mleczki i że akurat ten rysunek idealnie odzwierciedla sytuację w Polsce.

 • Polak Marian Radzajewski skazany przez Sąd Najwyższy Rosji na 14 lat łagru.
  Polak skazany w Moskwie na 14 lat łagru. Wyrok podtrzymał Sąd Najwyższy

  42-letni Marian Radzajewski był pracownikiem firmy Avtotrans z Białegostoku. Wiosną ubiegłego roku został aresztowany w Moskwie przez funkcjonariuszy Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji pod zarzutem szpiegostwa. W czerwcu tego roku Sąd Miejski w Moskwie skazał Polaka na 14 lat łagru. Teraz ten wyrok podtrzymał Sąd Najwyższy. Radzajewski nie przyznał się do winy.

 • "Newsweek" o Mariuszu Kamińskim: zbiera haki dla Kaczyńskiego.
  Zbiera haki dla Kaczyńskiego? "Newsweek" o tym, skąd taka pozycja Kamińskiego

  Politycy PiS mają świadomość, jak dużą swobodę Mariuszowi Kamińskiemu daje Jarosław Kaczyński. O tym, jak wysoką pozycję nowy szef MSWiA ma w rządzie, była jego decyzja ws. Jarosława Zielińskiego. "Newsweek" rozmawiał z politykami PiS i nie tylko o tym, dlaczego prezes PiS pozwolił Kamińskiemu na monopol na służby.

 • Po co PiS przerwał posiedzenie Sejmu? Bartosz Arłukowicz diagnozuje, że chodzi o "handel polityczny".
  To po to PiS przerwał posiedzenie Sejmu? Arłukowicz diagnozuje, że chodzi o "handel"

  Z czymś takim nie mieliśmy jeszcze do czynienia – ostatnie w tej kadencji posiedzenie Sejmu zostało przerwane, a kontynuacja ma nastąpić dopiero po wyborach 13 października. Politycy PiS tłumaczyli, że to ze względu na kampanię, ale mało kto w to uwierzył. Bartosz Arłukowicz w programie "Kawa na ławę" w TVN24 wyjaśnił, jaki może być faktyczny cel PiS-u.

 • Jarosław Kaczyński uśmiał się z własnego żartu o tym, że "w Polsce narasta dyktatura".
  Kaczyński uśmiał się z własnego żartu o tym, że "w Polsce narasta dyktatura"

  W sobotę Łódź i Piła, w niedzielę – m.in. Wrocław. Jarosław Kaczyński odwiedza kolejne miasto w ramach kampanii. W stolicy Dolnego Śląska prezes PiS ujawnił, o jakich wyborców idzie gra. Przy okazji sam wprawił się w stan rozbawienia, gdy powtórzył opinię, że "w Polsce narasta dyktatura".

 • Na sobotniej konwencji w Łodzi PiS przedstawił swój program.
  Takie kwiatki w programie PiS. Obiecali zniesienie opłaty, której nie ma od 10 lat!

  To chyba najszybciej zrealizowana obietnica wyborcza. Prawo i Sprawiedliwość w ujawnionym w sobotę programie wyborczym zadeklarowało, że jeśli ponownie uzyska większość i pozostanie u władzy, to zlikwiduje opłatę za wydanie dowodu osobistego. Ktoś, kto pisał ten program, nie zauważył, że opłata ta została zniesiona dość dawno za rządów PO-PSL.

O sobie

Za mną 20 lat z hakiem w dziennikarstwie radiowym. Ostatnich ponad lat 10 w radiowej "Trójce", po czym nadszedł czas na dobrą zmianę. Dziennikarstwo internetowe to dla mnie nowa przygoda. Fascynująca! Cieszę się, że jestem w naTemat i piszę o tym, co naprawdę jest interesujące.

Napisz do autora: tomasz.lawnicki@natemat.pl