NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Jarosław i Lech Kaczyńscy w filmie "O dwóch takich, co ukradli księżyc".
  "Jarek odpalił w hotelu świecę dymną". Rocznica premiery filmu, którego prezes PiS trochę się wstydzi

  Jarosław Kaczyński nie krył, że wznawianie przez kolorowe gazety płyt z filmem "O dwóch takich, co ukradli księżyc" uznaje za pewną złośliwość. Teraz te uszczypliwości powróciły za sprawą pewnego zbiegu okoliczności. Gdy zrodziła się idea ustanowienia 12 listopada dodatkowym dniem wolnym od pracy, wiele osób zapytało o powód świętowania tego dnia. Ktoś zajrzał do Wikipedii i okazało się, że jest to rocznica premiery filmu z udziałem braci Kaczyńskich.

 • Odwołanie Beaty Szydło z rządu wydaje się już pewne.
  "One muszą nastąpić". Zmiany w rządzie już pewne – i to nie jedna ani dwie

  To już nie jest wyłącznie kwestia dziennikarskich spekulacji. Pewne jest, że co najmniej kilka osób w najbliższym czasie opuści gabinet Mateusza Morawieckiego. Pytany o szykowane zmiany w rządzie szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk przyznał wprost: "One muszą nastąpić".

 • "Telewizja rządowa przedstawiła najbardziej zmanipulowany przekaz tego dnia" – skarży się lider Ruchu Narodowego.
  Narodowcy kontra PiS. Tuż po Dniu Niepodległości przybyło między nimi pól konfliktu

  Ruch Narodowy zauważył w końcu to, co dla wszystkich nawet niezbyt bacznie obserwujących sytuację w Polsce jest jasne. Lider RN stwierdził, że narodowa telewizja manipuluje. Zaskoczenie? Odkąd nastała dobra zmiana przy Woronicza, Marsz Niepodległości był przedstawiany jako radosne wydarzenie organizowane przez patriotów. Tym razem rolę organizatorów przemilczano.

 • Kto pójdzie w Marszu Niepodległości? Narodowcy w Polsce nie są środowiskiem jednolitym.
  "Czarny Blok" nie pomaszeruje. Narodowcy wypraszają kłopotliwych kolegów

  Najprościej ich wszystkich nazwać "narodowcami", "nacjonalistami" lub nawet "faszystami", nie wnikając w szczegóły. Tymczasem diabeł tkwi właśnie w nich. Skrajnie prawicowe środowisko w Polsce jest podzielone co najmniej równie mocno jak opozycja wobec "dobrej zmiany".

 • Anna Morawiecka na konwencji PiS we Wrocławiu obok europosła Ryszarda Czarneckiego.
  Morawiecka znów w politycznej grze? Ta plotka zelektryzowała cały powiat

  W wyborach na burmistrza Obornik Śląskich siostra premiera odpadła w pierwszej turze. Choć mogła liczyć na ogromne wsparcie najwyższych czynników rządowych i partyjnych, uzyskała zaledwie niespełna 30 proc. głosów. To jednak nie oznacza, że Anna Morawiecka znika z lokalnej polityki. Choć sama zainteresowana w rozmowie z naTemat zaprzeczyła pojawiającym się plotkom.

 • Ogłoszony w tym roku konkurs ofert na powierzenie realizacji zadań ze środków Funduszu Sprawiedliwości odbywa się według zupełnie nowych zasad.
  Ziobro czuje, że za rok będzie po władzy PiS? Te daty dają do myślenia

  Wśród stowarzyszeń i fundacji zajmujących się pomocą ofiarom przestępstw zapanowało zdumienie. Wszyscy są zaskoczeni tym, jak w tym roku ma wyglądać konkurs na ministerialne dotacje. Zawsze resort sprawiedliwości rozpisywał konkurs na najbliższy rok. Tym razem w konkursie ministerstwo informuje o perspektywie trzech lat.

 • Na Dolnym Śląsku, czyli w mateczniku Grzegorza Schetyny, PO w powiecie bolesławieckim tworzy egzotyczną koalicję z PiS-em, PSL-em i lokalnym komitetem.
  W Platformie zakpili z wyborców? Nowe fakty ws. koalicji z PiS w regionie Schetyny

  "Wiem, że (...) taka koalicja może stanowić zaskoczenie" – przyznaje dotychczasowy starosta bolesławiecki, polityk PO, Karol Stasik. Samorządowiec tłumaczy się, bo zdaje sobie sprawę, że w powiecie powstała koalicja iście egzotyczna. Jak podał lokalny portal istotne.pl, PO zawarła porozumienie z PiS-em, a także radnymi lokalnego komitetu Impuls oraz PSL. Dolnośląskie władze PO zapewniają jednak, że to nieprawda.

 • Podjąłem decyzję o wydaniu zakazu organizacji Narodowego Marszu Niepodległości – ogłosił prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Na zdjęciu marsz 11 listopada 2017 r. na ulicach Wrocławia.
  Wrocław daje przykład. Tu Marsz Niepodległości został zakazany

  Środowiska skrajnej prawicy aż zadrżały z oburzenia. Ustępujący prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz ogłosił, że zdecydował o wydaniu zakazu Narodowego Marszu Niepodległości 11 listopada. Poinformował, że decyzję podjął w porozumieniu z przyszłym prezydentem miasta Jackiem Sutrykiem oraz na podstawie opinii policji.

 • Wyniki wyborów w Łapach. II tura: Urszula Jabłońska z PiS przegrywa.
  Ten wynik to absolutna sensacja. Kandydatka PiS przegrała w mieście "dobrej zmiany"

  Wydawało się, że Urszula Jabłońska w Łapach konkurencji nie ma. To nieduże miasto na zachód od Białegostoku przy drodze kolejowej do Warszawy od lat masowo popiera Prawo i Sprawiedliwość. Tymczasem urzędująca burmistrz, kandydatka PiS, nie wywalczyła reelekcji. Pokonał ją Krzysztof Gołaszewski z komitetu "Nasze Podlasie".

 • Wybory samorządowe w Łomży, II tura. Wygrywa Mariusz Chrzanowski.
  W tym mieście PiS sam sobie strzelił gola. Wycofali dla niego poparcie, a on wygrał

  To już oficjalne wyniki z PKW – w Łomży nie będzie zmiany na stanowisku prezydenta miasta. Mariusz Chrzanowski, kandydat KWW Mariusza Chrzanowskiego, zdobył aż 75,98 proc. głosów, zdecydowanie pokonując kontrkandydatkę z PiS, Agnieszkę Muzyk. Co istotne, Chrzanowski 4 lata temu był kandydatem PiS, zaś Muzyk jeszcze do niedawna była jego zastępczynią.

O sobie

Za mną 20 lat z hakiem w dziennikarstwie radiowym. Ostatnich ponad lat 10 w radiowej "Trójce", po czym nadszedł czas na dobrą zmianę. Dziennikarstwo internetowe to dla mnie nowa przygoda. Fascynująca! Cieszę się, że jestem w naTemat i piszę o tym, co naprawdę jest interesujące.

Napisz do autora: tomasz.lawnicki@natemat.pl