PiS zyskało nowego posła. W tej kadencji już drugi raz zmienił barwy

Sylwester Chruszcz przechodzi z koła Wolni i Solidarni do klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.
Sylwester Chruszcz przechodzi z koła Wolni i Solidarni do klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Sylwester Chruszcz przeszedł z koła Wolni i Solidarni do PiS. "Pragnę poinformować, że dziś jednogłośnie zostałem przyjęty do Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości" – ogłosił na Twitterze.


"Jest to naturalna konsekwencja poparcia reform wprowadzanych przez Zjednoczoną Prawicę. Dziękuję PiS za zaufanie" – dodał Sylwester Chruszcz. Nowy poseł PiS w tej kadencji po raz pierwszy dostał się do Sejmu. Startował z ruchu Kukiz'15. Z klubu wystąpił w październiku 2017 r. i wstąpił do koła Wolni i Solidarni Kornela Morawieckiego. Wtedy także przekonywał, że chce uczestniczyć w obozie, który realnie reformuje kraj, a nie być w opozycji, która tylko recenzuje. Twierdził, że ruch Kukiz'15 jest coraz mniej merytoryczny, a przy tym coraz bardziej przypomina totalną opozycję.

Chruszcz jest wiceprzewodniczącym sejmowej komisji infrastruktury. Zasiada także w komisji gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. W maju 2016 r. wystąpił z Ruchu Narodowego. Był współtwórcą stowarzyszenia Endecja, w którym został przewodniczącym rady parlamentarnej i pełnomocnikiem na województwo zachodniopomorskie. W kwietniu 2018 r. został prezesem Endecji po odejściu Adama Andruszkiewicza ze stowarzyszenia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Zaskoczenie po klęsce Szydło. [b]Kaczyński o tym, że Merkel zadzwoniła z przeprosinami[/b]
O TYM SIĘ MÓWI

Zaskoczenie po klęsce Szydło. Kaczyński o tym, że Merkel zadzwoniła z przeprosinami

"Ludzie homoseksualni w przemowach pracowników Pańskiej organizacji są odczłowieczani, dehumanizowani, pozbawiani twarzy i uczuć. Przypisywane są nam nie tylko zbrodnicze intencje, również naszemu życiu odbierana jest jego pełnowartościowość i godność".

Oficjalnie: PSL podjęło ostateczną decyzję ws. wyborów. [b]Gorzkie słowa Kosiniaka-Kamysza[/b]
DZIEJE SIĘ

Oficjalnie: PSL podjęło ostateczną decyzję ws. wyborów. Gorzkie słowa Kosiniaka-Kamysza