Uciekają z tonącego okrętu. Kolejny poseł opuszcza klub Kukiz’15, za nim mają pójść następni

Sylwester Chruszcz odchodzi z klubu Kukiz'15.
Sylwester Chruszcz odchodzi z klubu Kukiz'15. Dawid Chalimoniukk/Agencja Gazeta
Szykują się zmiany w partii Kukiz’15. Na pierwszy ogień ma pójść poseł Sylwester Chruszcz, który dołączy do koła polskiego Wolni o Solidarni. A na nim podobno się nie skończy, bo o kolejnych zmianach donosi "Rzeczpospolita".

Chruszcz motywuje swoje odejście tym, że partia dowodzona przez Pawła Kukiza jest coraz mniej merytoryczna, a coraz bardziej przypomina totalną opozycję. Według byłego już posła Kukiz’15, dzieje się tak za sprawą wicemarszałka Sejmu Stanisława Tyszki. Chruszcz przypomina czasy Ligi Polskich Rodzin, której w latach 2004-2009 był europosłem. LPR straciła swoje postulaty na rzecz Prawa i Sprawiedliwości i podobnie sytuacja ma się, zdaniem Chruszcza, z partią Kukiz’15.

Według informacji "RP", odejść będzie więcej. Odchodzący politycy mają dołączyć do nowej partii Jarosława Gowina, której kongres założycielski planowany jest na 4 listopada. Jedną z osób ma być Magdalena Błeńska.

Do koła poselskiego Wolni i Solidarni wcześniej dołączyli inni posłowie Kukiz’15: Kornel Morawiecki, Małgorzata Zwiercan i Ireneusz Zyska. W czerwcu ze stanowiska dyrektora biura klubu poselskiego Kukiz’15 zrezygnował Dariusz Pitaś, który uchodził za prawą rękę Pawła Kukiza.

Wykluczony z klubu Kukiz’15 został też Piotr Liroy Marzec. Ruch Kukiz’15, podając powody, napisał w oświadczeniu, że popularny raper "otoczył się ludźmi, dla których, ze względu na nasze standardy, nie może być miejsca w ruchu Kukiz’15". Chodziło o wpływowych ludzi zarówno ze strony PO, jak i PiS. Liroy ostatnio w rozmowie z lokalną telewizją powiedział, że rozważa kandydowanie na prezydenta Kielc.


Jednak w klubie mają też miejsce ruchy w drugą stronę. Do partii Pawła Kukiza trafił ostatnio Łukasz Rzepecki, najmłodszy polski parlamentarzysta, którego gwoździem do trumny stało się to, że powiedział, iż powinno się odebrać immunitet innemu posłowi PiS Dominikowi Tarczyńskiemu.

źródło: rp.pl
Trwa ładowanie komentarzy...