Seria wypadków z udziałem karetek. W ciągu godziny w dwóch zdarzeniach zginęły trzy osoby

Fotografia jest ilustracją do tekstu.
Fotografia jest ilustracją do tekstu. Fot. Dariusz Borowicz / Agencja Gazeta
Środowe popołudnie przyniosło dwa tragiczne wypadki, w których zginęły trzy osoby. W obu uczestniczyły pojazdy medyczne. W Pruszkowie pod Warszawą transport medyczny śmiertelnie potrącił małą dziewczynkę, a w Puszczykowie pod Poznaniem pociąg Intercity zderzył się na przejeździe kolejowym z karetką pogotowia.


Do pierwszego tragicznego zdarzenia doszło przed godz. 15:00 w Puszczykowie pod Poznaniem. Według "Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej", na przejeździe kolejowym przy ulicy Poznańskiej pociąg Intercity "Artus" relacji Katowice - Gdynia zderzył się z karetką pogotowia. Pojazd został całkowicie zniszczony.
Wiadomo, że w samochodzie była tylko załoga karetki – nie przewoziła ona żadnego chorego. W wypadku zginęły dwie osoby z karetki, a trzecia, ciężko ranna została przewieziona do szpitala. Ruch kolejowy na linii Poznań – Leszno w obu kierunkach jest zablokowany.Drugi wypadek miał miejsce po godzinie 15 w Pruszkowie pod Warszawą. Na ulicy Promyka transport medyczny potrącił dziewięcioletnią dziewczynkę. Niestety dziecko zginęło na miejscu.
– Ze wstępnych informacji wynika, że dziewczynka przechodziła przez przejście dla pieszych. Wtedy potrąciła ją jadąca na sygnale karetka – poinformowała portal TVN Warszawa Karolina Kańka rzeczniczka komendy w Pruszkowie.

W obu wypadkach pracują służby pod nadzorem prokuratorów, którzy ustalą dokładny przebieg i przyczyny tych tragicznych zdarzeń.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...