Kierowca karetki aresztowany. Nowe fakty ws. potrącenia 9-letniej dziewczynki

Kierowca potrącił śmiertelnie 9-letnią dziewczynkę.
Kierowca potrącił śmiertelnie 9-letnią dziewczynkę. Fot. Dariusz Borowicz / Agencja Gazeta
Do ośmiu lat więzienia grozi Piotrowi K. kierowcy karetki, który w środę na jednej z ulic Pruszkowa potrącił śmiertelnie 9-letnią dziewczynkę – informuje "Super Express". Mężczyzna jechał w momencie wypadku na sygnale, chociaż nie musiał tego robić, bo nie zmierzał do chorego.


– Prokurator skierował wniosek do sądu o zastosowanie wobec Piotra K. tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Prokuratura obawia się matactwa i podejrzewa, że mężczyzna może też wpływać na zeznania świadków. Sąd przychylił się do wniosku śledczych –powiedział Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, którego cytuje "Super Express".

Piotr K. usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. 60-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył stosowne wyjaśnienia. Śledczy byli zaskoczeni, gdy podejrzany powiedział im podczas przesłuchania, że nie musiał jechać na sygnale, bo nie zachodziła taka potrzeba. Chciał po prostu szybciej dojechać do szpitala na kolejne zlecenie.

Przypomnijmy, że do wypadku doszło w środę po godzinie 15 na ulicy Promyka w Pruszkowie. 9-latka wracała ze szkoły do domu. Na pasach została śmiertelnie potrącona przez pędzącą karetkę Piotra K.

źródło: "Super Express"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki