Nie tylko nauczyciele mają dość. Taksówkarze wyjdą dziś na ulice, Warszawa zostanie sparaliżowana

8 kwietnia odbędzie się protest taksówkarzy w Warszawie.
8 kwietnia odbędzie się protest taksówkarzy w Warszawie. Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta
Strajk na 8 kwietnia zapowiedzieli nie tylko nauczyciele. W Warszawie w poniedziałek odbędzie się również protest taksówkarzy. Mieszkańcy stolicy będą musieli liczyć się z utrudnieniami, które mogą potrwać nawet siedem godzin.


Już o godzinie szóśtej rano taksówkarze mają spotkać się w różnych punktach Warszawy: przed CH Targówek Głębocka, na Błoniach Centrum Olimpijskiego, przy Macro Popularna w al. Jerozolimskich i przed CH Janki. Na godzinę 10 planowana jest zbiórka przed Torwarem i przemarsz przed Kancelarię Prezesa Rady Ministrów w Alejach Ujazdowskich.

Taksówkarze zapowiedzieli, że zamierzają przejść przed Ministerstwo Sprawiedliwości i Ambasadę USA, a następnie na pl. Trzech Krzyży przed Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Potem mają wrócić przed budynek KPRP. Koniec protestu planowany jest na godzinę 17. Jasne jest, że działania taksówkarzy spowodują utrudnienia w ruchu w stolicy.Jak podaje Zarząd Transportu Miejskiego, w czasie przemarszu ruch kołowy na jego trasie może zostać wstrzymany, a autobusy pojadą objazdami. Rafał Piotr Jurek, przewodniczący NSZZ Solidarność Region Mazowsze Taksówkarzy Zawodowych, poinformował, że w strajku weźmie udział około 1,5 tysiąca osób. Strajk taksówkarzy jest zapowiadany jako największy tego typu protest w historii Polski.

O co walczą taksówkarze?
Akcja zaplanowana na 8 kwietnia i to nie pierwszy protest taksówkarzy w ostatnim czasie. Już wcześniej przedstawili trzy swoje główne postulaty. Pierwszy z nich dotyczy egzekucji obowiązującego prawa transportowego, karnego i skarbowego w transporcie zarobkowym przez odpowiednie służby.


Ponadto żądają oni zaprzestania prac nad obecnie procedowanym projektem nowelizacji ustawy, który ich zdaniem zmierza do legalizacji szarej strefy w przewozie osób. Chodzi przede wszystkim o Ubera i inne usługi możliwe do realizowania bez licencji taxi.

Taksówkarze chcą również uchwalenia nowelizacji ustawy transportowej wspomagającej polskiego przedsiębiorcę taksówkarza.

źródło: TVN Warszawa
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYBORY
0 0Pewne zwycięstwo PiS. Utrzymuje rząd z jeszcze większym poparciem
WYWIAD 0 0Okrzyknięto ją feministką, choć... sama nie rozumie dlaczego. Natchniona rozmowa z Mery Spolsky
Burgenland Tourismus 0 0Takiej Austrii na pewno nie znacie. Jesienny wypad do Burgenlandu zmieni wasze myślenie o tym kraju
0 0W Białymstoku tej zimy WOŚP nie zagra. No, chyba że stanie się cud