Kukiz wyjaśnił, dlaczego PiS nie chce pomóc nauczycielom. Jedno zdanie, które otwiera oczy

Paweł Kukiz w rozmowie z Robertem Mazurkiem uznał, że nauczyciele nie otrzymają od PiS pieniędzy.
Paweł Kukiz w rozmowie z Robertem Mazurkiem uznał, że nauczyciele nie otrzymają od PiS pieniędzy. Fot. RMF FM
Przede wszystkim mam świadomość, że nauczyciele pieniędzy nie dostaną. A jeśli już, to jakieś grosze. Chociaż ja z rządem nie sypiam, więc nie wiem co zrobią – powiedział w rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM Paweł Kukiz. Rockman wyjaśnił także, dlaczego według niego nauczyciele nie mają na co liczyć.


Kukiz rozmowę w radiu rozpoczął od… własnej partnerki. – Moja żona strajkuje jako nauczyciel, a nie członek związku. Jako obywatel, który zarabia śmieszne pieniądze w relacji do pracy wkładanej w ten zawód – przyznał.

Wtedy Mazurek spytał go wprost – czy kibicuje związkowcom, którzy walczą o pieniądze. – Przede wszystkim mam świadomość, że nauczyciele pieniędzy nie dostaną – odpowiedział lider Kukiz'15.

Następnie Kukiz wyjaśnił, dlaczego nauczyciele nie mają na co liczyć. – PiS polityką socjalną, wybiórczo dystrybuując pieniądze do wybranych grup, które traktują jako elektorat, doprowadziło do sytuacji, że sobie po prostu liczą, czy im się opłaca dać pieniądze – zauważył i dał w ten sposób do zrozumienia, że w przypadku nauczycieli partii rządzącej się to nie opłaca.

– Jeśli widzą, że mają kiepskie wyniki wśród młodych, czyli 18-26 lat, to co robią? Znoszą młodym PIT zamiast wszystkim obniżyć o 10 proc. – kontynuował.

Do samego strajku Kukiz ma jednak stosunek co najmniej ambiwalentny. – Z jednej strony to domaganie się pieniędzy jest jak najbardziej słuszne – powiedział, ale i dodał: – Żona nie będzie zadowolona, ale nie ma mojej zgody na wykorzystywanie w tej grze dzieci, uczniów.


Podkreślił także, że według niego strajk jest motywowany politycznie. – Pan Proksa (przewodniczący oświatowej "Solidarności" – red.) jest przybocznym partii władzy. Pan Proksa walczy o jedynkę z list PiS, a pan Broniarz (przewodniczący ZNP – red.) o jedynkę z list Koalicji Europejskiej – stwierdził.

źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki