To zdjęcie mogło nie powstać. Wieża Eiffla miała zostać zburzona w 1909 roku

Zdjęcie wykonane smartfonem Huawei P30 Pro
Zdjęcie wykonane smartfonem Huawei P30 Pro Fot. naTemat.pl
Budowniczy wieży Eiffla nie mogli przypuszczać, że ich praca kilkadziesiąt lat później zaowocuje sukcesami setek firm produkujących pocztówki. Nie mogli nawet wiedzieć, że kłótnia o walory estetyczne stawianej przez nich konstrukcji potrwa dłużej niż Wystawa Światowa, z okazji której wieża została wzniesiona. Na pewno liczyli jednak na to, że dostaną również wypłatę za rozbiórkę, bo ta zaplanowana została na rok 1909.


Wieża została jednak uratowana. Pretekst, aby ją zachować - nietypowy, choć logiczny: okazało się, że obiekt świetnie sprawdza się jako antena radiowa. Co ciekawe, pierwszy projekt wieży wcale nie trafił do władz Paryża. Otrzymali go urzędnicy z Barcelony, którzy stwierdzili jednak, że nie pasuje ona do charakteru miasta.

#Huawei #P30Pro #FotografiaNaNowo

Partnerem artykułu jest Huawei.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki