Wielkie widowisko na Stadionie Narodowym. To tam Morawiecki zaprosił do okrągłego stołu ws. edukacji

Jest miejsce i termin okrągłego stołu ws. edukacji.
Jest miejsce i termin okrągłego stołu ws. edukacji. Fot. Adam Stępień/Agencja Gazeta
Strajk nauczycieli wciąż trwa, a kolejne rozmowy związków zawodowych z rządem nie przyniosły rezultatów. Premier Mateusz Morawiecki wraz z wicepremier Beatą Szydło nadal forsują pomysł okrągłego stołu ws. edukacji. Padł konkretny termin i miejsce.


Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Forum Związków Zawodowych odrzuciły propozycje rządu, które niewiele różniły się od tych przedstawianych półtora tygodnia temu. To jednak nie zraża rządzących do organizacji okrągłego stołu w sprawie reformy edukacji.

Jak zapowiedział na czwartkowej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki, na spotkanie zaproszeni są nauczyciele, związkowcy, eksperci, rodzice oraz politycy opozycji. Obrady i dyskusje mają dotyczyć czterech obszarów: nauczycieli, uczniów, jakości nauczania i nowoczesnej szkoły. Rozmowy mają rozpocząć się 26 kwietnia, a ze względu na przewidywane duże zainteresowanie, prowadzone będą na... Stadionie Narodowym w Warszawie. Co ciekawe, w rozmowach nie punktu o płacach i finansowaniu w edukacji.Organizacja tych spóźnionych konsultacji pokazuje jednocześnie, że reforma, jaką przez trzy lata wprowadzała szefowa MEN Anna Zalewska nie zdała egzaminu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...