Trudno uwierzyć, ale na Sri Lance mogło być jeszcze tragiczniej. Znaleziono wielką bombę niedaleko lotniska

Liczba ofiar śmiertelnych wielkanocnych zamachów na Sri Lance wzrosła do 290. Niedaleko lotniska w stolicy kraju Kolombo znaleziono bombę, która została już rozbrojona.
Liczba ofiar śmiertelnych wielkanocnych zamachów na Sri Lance wzrosła do 290. Niedaleko lotniska w stolicy kraju Kolombo znaleziono bombę, która została już rozbrojona. Fot. YouTube / Ruptly
290 ofiar śmiertelnych i około 500 rannych – taki jest obecnie bilans ofiar śmiertelnych zamachów na Sri Lance. Tymczasem niedaleko lotniska w stolicy Sri Lanki Kolombo rozbrojono kolejny, prawie dwumetrowy ładunek wybuchowy.


Znaleziono go na drodze prowadzącej do portu lotniczego. Według informacji rzecznika sił powietrznych Gihana Seneviratne miało to miejsce o godz. 22:15 czasu lokalnego. Był umieszczony w rurze PVC. Bomba o długości 1,8 m została rozbrojona.Wielkanocne zamachy w Sri Lance
W Wielkanoc bomby eksplodowały w ośmiu miejscach: w kościołach, gdzie trwały świąteczne nabożeństwa oraz w hotelach. Ofiarami padli wierni w miejscowościach Kochchikade, Katuwapitiya i Batticaloa a także goście hoteli w Shangri La, Cinnamon Grand i Kingsbury w stolicy kraju Kolombo. Gdy doszło do siódmej eksplozji, władze Sri Lanki wprowadziły do odwołania godzinę policyjną. Jak podała lankijska prasa – wśród ofiar śmiertelnych jest obywatel Polski. Inni zabici pochodzili z takich państw jak Wielka Brytania, Turcja, Portugalia, Dania, Chiny, Japonia, Pakistan, USA, Indie, Maroko i Bangladesz.

źródło: CNN
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

KRAJOBRAZ PO WYBORACH

WYNIKI, ANALIZY, KOMENTARZE