Kolejna eksplozja w stolicy Sri Lanki. Wybuchł ładunek w furgonetce niedaleko kościoła

Do kolejnego wybuchu doszło niedaleko kościoła w stolicy Sri Lanki Kolombo. Łącznie w zamachach terrorystycznych zginęło już 290 osób, a 500 zostało rannych.
Do kolejnego wybuchu doszło niedaleko kościoła w stolicy Sri Lanki Kolombo. Łącznie w zamachach terrorystycznych zginęło już 290 osób, a 500 zostało rannych. Screen / Twitter / Michael Saafi
Do kolejnego wybuchu na Sri Lance doszło w największym mieście tego kraju Kolombo. Stało się to niedaleko kościoła, jaki w niedzielę był jednym z obiektów ataków terrorystycznych, w których łącznie zginęło prawie 300 osób, a kolejnych 500 jest rannych.


Jak podał Michael Safi, korespondent "Guardiana" z południowej Azji, ładunek znajdował się w furgonetce. Do "małej eksplozji" doszło w pobliżu kościoła świętego Antoniego. Wybuch spowodował ogromną panikę w pobliżu świątyni. Ludzi uciekali w popłochu, co dokumentują nagrania.Agencja Reutera poinformowała o wybuchu samochodu, w którym znajdował się ładunek rozbrajany przez saperów. Eksplozji uległ van zaparkowany w pobliżu kościoła, który był w niedzielę celem zamachu. Do wybuchu doszło w czasie, gdy saperzy próbowali rozbroić bombę.

Przypomnijmy, w serii ataków na kościoły i hotele na Sri Lance zginęło już 290 osób, a około 500 zostało rannych. W Wielkanoc bomby eksplodowały w ośmiu miejscach.Ofiarami padli wierni w miejscowościach Kochchikade, Katuwapitiya i Batticaloa a także goście hoteli w Shangri La, Cinnamon Grand i Kingsbury w stolicy kraju Kolombo. W poniedziałek w pobliżu lotniska w Kolombo znaleziono prawie 2-metrową bombę, która została rozbrojona.Na terenie całej Sri Lanki zostanie wprowadzony w poniedziałek o północy stan wyjątkowy. Decyzja została podjęta po posiedzeniu zwołanej przez prezydenta rady bezpieczeństwa narodowego. Wcześniej władze poinformowały o przywróceniu godziny policyjnej w największym mieście Sri Lanki, Kolombo.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"![/b] Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"! Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki