Popis antysemityzmu w wykonaniu Jarosława Jakimowicza. Aktorowi puściły nerwy na Facebooku

Polski aktor Jarosław Jakimowicz w ostatnim czasie jest znany przede wszystkim ze skandalicznych wypowiedzi
Polski aktor Jarosław Jakimowicz w ostatnim czasie jest znany przede wszystkim ze skandalicznych wypowiedzi Kadr z filmu
Jarosław Jakimowicz, aktor znany przede wszystkim z roli w "Młodych wilkach", wyraził na Facebooku swoją niechęć do Żydów. Potem odpłynął w komentarzach, a internauci mu nie odpuścili. Jego postem zainteresował się też Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.


Aktor jest znany z kontrowersyjnych i niezbyt kulturalnych wypowiedzi. Po obejrzeniu reportażu w "Uwadze" zadeklarował, że sam wymierzy sprawiedliwość sprawcom pobicia 54-latka. "Zgłaszam się na kata. Kolejny raz, tym razem po obejrzeniu tego reportażu utwierdzam się w przekonaniu, że dla takich przestępców nie ma resocjalizacji. Tylko kara śmierci – napisał Jakimowicz.

Innym razem nazywał uchodźców m. in. "brudami". "Multikulti to totalna brednia, która doprowadzi do upadku chrześcijaństwa i białej rasy" – mogliśmy przeczytać na jego Facebooku.Tym razem Jakimowicz odniósł się prawdopodobnie do głośnej ostatnio amerykańskiej ustawy 447. Na jej mocy ma zostać ustalone, czy i na jakiej podstawie obywatele amerykańscy pochodzenia żydowskiego mogą ubiegać się o niewypłacone odszkodowania za Holokaust. Weryfikacji będzie podlegała także Polska.
Aktor wrzucił na Facebooka grafikę "Poland not Polin". Takie samo hasło napisał na aucie mężczyzna, który na początku kwietnia usłyszał zarzut nawoływania nienawiści na tle różnic narodowościowych. Pojazd ustawił na terenie Muzeum Auschwitz – Birkenau. Dodajmy, że "Polin" to po hebrajsku i jidisz "Polska", ale również ale również "tu spoczniecie".Jakimowicz dał później popis kultury w komentarzach pod swoim postem (i edytował oryginalny wpis). Odniósł się również do "Ośrodka", który udostępnił jego post.
"Antysemityzm to choroba zakompleksionych", "Jakimowicz to wyjątkowo tępy ch*j", "Duma z antysemityzmu - to trzeba leczyć, pilnie" – czytamy w komentarzach innych osób pod postem aktora.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
MAMA:DU 0 0Ją okrzyknięto "babą od zboków", jej uczniów "zboczonymi". Psycholożka zdradza, co robi na WDŻ
0 0Czy istnieje męska depresja poporodowa? Terapeuta o tym, z czym przychodzą do niego polscy mężczyźni
0 0Chcesz być eko, ale nie wiesz, jak zacząć? Oto 15 BANALNYCH sposobów na zero waste
0 0Podstawowy argument antyszczepionkowców obalony! Prawnik wyjaśnia najprościej, jak się da
0 0Wypijają 18 l mleka na śniadanie. Liczba porodów 44-latki zadziwia, a wkrótce kolejny

DZIEJE SIĘ

0 0"Gwarantuję, że idę do Sejmu". To on miał oddać mandat Piotrowiczowi
0 0Piotrowicz jednak nie trafi do Sejmu! PiS ucina spekulacje