Nie żyje Tadeusz Pluciński. Aktor i legendarny amant miał 92 lata

Zmarł najsłynniejszy polski amant Tadeusz Pluciński.
Zmarł najsłynniejszy polski amant Tadeusz Pluciński. Fot. Albert Zawada/Agencja Gazeta
Aktor Tadeusz Pluciński zmarł we wtorek w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie w wieku 92 lat. Informację o śmierci znanego z dziesiątek ról aktora poinformował Związek Artystów Scen Polskich.


Tadeusz Pluciński urodził się w 1926 roku. W 1949 skończył studia na warszawskiej PWST. Przez całe swoje życie zawodowe związany był z warszawskimi teatrami - głównie Polskim i Syreną.

Największą popularność przyniosły mu jednak filmowe role komediowe. Najbardziej kojarzone filmy z jego udziałem to: "Mąż swojej żony", "Szczęściarz Antoni", "Niebieskie jak Morze Czarne", "Poszukiwany poszukiwana", "Brunet wieczorową porą", czy "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz".

Wystąpił także w serialach: także w serialach : "Stawka większa niż życie", "Czterdziestolatek", "Kariera Nikodema Dyzmy" (1979) i "Alternatywy 4". Nie zabrakło ju także ról we współczesnym kinie i telewizji. "Na Wspólnej", "Na dobre i na złe" czy "Pitbull" - to niektóre filmy, w których w ostatnich latach zagrał.

Aktor słynął z bogatego życia uczuciowego, był czterokrotnie żonaty. Często nazywany był największym amantem polskiego kina.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki