Pracujący emeryt też dostanie 13. emeryturę? Deklaracja premiera rozwiewa wątpliwości

13. emeryturę mają dostać wszyscy emeryci, bez wyjątków.
13. emeryturę mają dostać wszyscy emeryci, bez wyjątków. Fot. Agencja Gazeta
W maju emeryci mają dostać tzw. trzynastą emeryturę, czyli dodatkowe świadczenie obiecane przez Prawo i Sprawiedliwość. Rządzący dokładnie określili, kto otrzyma pieniądze. Czy na środki z pomysłu w ramach "piątki PiS" mogą liczyć pracujący emeryci?


Dodatkowa, 13. emerytura to jedna z najnowszych obietnic PiS. Pieniądze na 13. emeryturę mają zostać wzięte z Funduszu Pracy. O tym, że PiS szykuje nowe świadczenie, po raz pierwszy wspomniał Jarosław Kaczyński, który ujawniał partyjne pomysły na jednej z konwencji PiS.

Kto dostanie 13. emeryturę?
Trzynastą emeryturę dostać mają wszyscy emeryci, niezależnie od wysokości podstawowego świadczenia. Łącznie to 9 milionów 800 tysięcy osób, do których trafi dodatkowe wsparcie finansowe.

Czy pracujący emeryt dostanie 13. emeryturę?
Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego, 13. emeryturę dostaną wszyscy emeryci, bez żadnych wyjątków. Dotyczy to więc także emerytów, którzy nadal pracują. Pierwsze 13. emerytury będą wypłacane już od 1 maja.

13. emerytura - ile to na rękę? 
13. emerytura wyniesie dokładnie tyle, ile najniższa emerytura, czyli 1100 zł brutto. Na rękę będzie to 888,25 zł, czyli mniej niż w przypadku najniższego świadczenia (934,60 zł). Koszt dla budżetu państwa będzie ogromny – 10,7 mld zł. Takie dane podała minister pracy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu