Sukces Polki w prestiżowym rankingu. Jest jedną z najbardziej wpływowych polityczek Europy

Tym bardziej dziwi decyzja Grzegorza Schetyny co do startu Danuty Huebner do PE.
Tym bardziej dziwi decyzja Grzegorza Schetyny co do startu Danuty Huebner do PE. Fot. Kuba Ociepa/Agencja Gazeta
Danuta Hübner w czołówce najbardziej wpływowych eurodeputowanych w Parlamencie Europejskim – tak wynika z zestawienia opublikowanego przez organizację Vote Watch Europe.


Polska europosłanka znalazła się na ósmym miejscu. Wyprzedziła m.in. słynnego krytyka obecnych polskich władz Guya Verhofstadta. Na czele zestawienia uplasowali się natomiast przewodniczący PE Antonio Tajani oraz Manfred Weber, czyli szef europarlamentarnej frakcji Europejskiej Partii Ludowej – najliczniejszej w PE.Zestawienie przedstawia siłę wpływu poszczególnych europarlamentarzystów na prace PE. Przy ocenie uwzględniono m.in.: częstotliwość zabierania głosu, prowadzenie projektów legislacyjnych, zasiadanie w komisjach parlamentarnych, czy zgłaszanie inicjatyw poselskich. Więcej o rankingu można przeczytać tutaj.

Przypomnijmy, Danuta Hübner w obecnej kadencji PE jest przewodniczącą Komisji Spraw Konstytucyjnych, a także członkiem Delegacji do spraw stosunków ze Stanami Zjednoczonymi.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
"Wyobraźcie sobie, co by było...".[b] Terlikowski zaskakuje opinią ws. naklejek "Gazety Polskiej"[/b]

"Wyobraźcie sobie, co by było...". Terlikowski zaskakuje opinią ws. naklejek "Gazety Polskiej"

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

PiS pozbierało się po porażce Szydło. [b]Ma kandydata na inne ważne stanowisko w UE

PiS pozbierało się po porażce Szydło. Ma kandydata na inne ważne stanowisko w UE