W Polsce jest już... drożej niż w strefie euro. Te paragony to niezbity dowód

Paragony wydano na stacjach w Polsce i w Niemczech.
Paragony wydano na stacjach w Polsce i w Niemczech. Fot. Twitter/PFantazja
Jeden z użytkowników Twittera opublikował post, w którym porównuje dwa paragony – jeden z polskiej stacji benzynowej, drugi z niemieckiej. Jak się okazuje, ceny paliw na Zachodzie są... tańsze niż u nas!


"Brawo panie premierze Morawiecki, właśnie przegoniliśmy Niemców... w cenach paliw. Obie przy autostradzie" – czytamy we wpisie użytkownika Podkarpacka Fantazja. Jak można zauważyć na udostępnionym zdjęciu, za litr paliwa zapłacimy w Polsce 5,83 zł. U sąsiadów zza Odry kwota za litr wyniesie tylko 1,2 euro. Czyli według – nie najbardziej korzystnego – kursu NBP to równowartość ok. 5,36 zł. Można dostrzec również, że oba paragony pochodzą z dnia 24 kwietnia. Pierwszy paragon pochodzi z polskiej autostrady A1, drugi wydano niespełna pięć godzin później na stacji przy niemieckiej autostradzie A12.

Warto przypomnieć, że podczas kwietniowej konwencji Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zapewnił, że Polska wejdzie do strefy euro tylko wtedy, gdy "osiągnie rozwój państw Zachodu". Pensje Polaków co prawda mocno od tych zachodnich odstają, ale w kwestii cen sąsiadów zza Odry już prześcigamy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu