Kukiz'15 też miało swoją konwencję. Do Warszawy ściągnięto polityków prawicy z całej Europy

Kukiz'15 też ma w niedzielę swoją konwencję wyborczą.
Kukiz'15 też ma w niedzielę swoją konwencję wyborczą. Fot. twitter.com/KUKIZ15
Nie tylko Koalicja Europejska i Prawo i Sprawiedliwość miały dziś swoje regionalne konwencje wyborcze. Także Kukiz'15 rozpoczął kampanię do wyborów europejskich wspólnym spotkaniem. Na scenie pojawiły się też wschodzące gwiazdy europejskiej prawicy.


Konwencja w Warszawie zaczęła się piosenką Pawła Kukiza "Miasto budzi się". Przedstawianiu poszczególnych kandydatów z zarejestrowanych list wyborczych do parlamentu Europejskiego towarzyszyły przemówienia samego Kukiza oraz zaproszonych gości.

– Od kilku raz toczymy ciężką i nierówną walkę z establishmentem. O obywatela – powiedział lider ruchu. Kukiz powtarza swoją znaną formułę - o ułomnej demokracji w naszym kraju i fikcji wyboru między partiami politycznymi. Stwierdził też, że nie chce Unii Europejskiej jako "małżeństwa Macrona i Merkel".

Na konwencje zaproszono polityków zza granicy. W warszawie pojawił się wicepremier Włoch Luigi Di Maio i lider chorwackiej partii Żywy Mur Ivan Sincić. – Chcemy, żeby wzrosła rola Parlamentu Europejskiego. Kiedy Europą rządzą Komisja i Rada Europejska, to nie ma sensu – mówił ten pierwszy. – Byłem przekonany, że w Chorwacji najtrudniej zorganizować referendum. W Polsce jest jednak jeszcze gorzej – stwierdził.


Na telebimach można było zobaczyć także nagrane wcześniej wystąpienia liderów partii prawicowych z Grecji, Estonii i Finlandii. Na konwencję załapali się także Marek Jurek (lider listy w Wielkopolsce), Paweł Tanajno (lista warszawska), czy Barbara Husiew (lista mazowiecka) z stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu. Na pozostałych listach znajdą się niemal wszyscy rozpoznawalni z Sejmu politycy Kukiz'15.

Przypomnijmy, swoje konwencje miała w niedzielę również Koalicja Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki