Stawka to nie tylko eurowybory. Nowy sondaż pokazuje, że zwycięzca może zgarnąć także polski Parlament

Wyniki nowego sondażu rzeczywiście mogą się sprawdzić.
Wyniki nowego sondażu rzeczywiście mogą się sprawdzić. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Ugrupowanie, które zwycięży w majowych wyborach do Europarlamentu, wygra także w jesiennych wyborach do Parlamentu w Polsce – wynika z sondażu przeprowadzonego przez pracownię IBSP.


Badanie przeprowadzone dla Radia Zet i portalu StanPolityki.pl pokazuje, że 49,16 proc. ankietowanych uważa, że zwycięzca wyborów do Parlamentu Europejskiego, wygra także w jesienią w wyborach do Sejmu i Senatu. Pewnych tego jest 22,85 proc., a tych, którzy odpowiedzieli "raczej tak" – 26,31 proc.

Z kolei 22,69 proc. respondentów jest zdania, że przetasowania na najwyższym stopniu podium jednak mogą być. Tylko 9,23 proc. uważa, że tak się na pewno nie stanie, a 13,46 proc. skłania się ku odpowiedzi, że "raczej nie".

Reszta (czyli niemal jedna trzecia ankietowanych – 28,15 proc.) nie ma na ten temat zdania. Ta sama pracownia przeprowadziła sondaż poparcia dla partii politycznych, z którego wynika, że w wyborczym wyścigu Prawo i Sprawiedliwość nadal jest przed Koalicją Europejską i Wiosną Biedronia.

Przypomnijmy, wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja. Wybory do Sejmu i Senatu powinny odbyć się na przełomie października i listopada.

źródło: radiozet.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Człowiek Dudy w KRS nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza. [b]"Co to pana obchodzi, gdzie ja byłem?"[/b]

Człowiek Dudy w KRS nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza. "Co to pana obchodzi, gdzie ja byłem?"

Wiadomo, co z pensją pierwszej damy. [b]Prezydentowa Duda wyraziła życzenie

Wiadomo, co z pensją pierwszej damy. Prezydentowa Duda wyraziła życzenie

"Ludzie homoseksualni w przemowach pracowników Pańskiej organizacji są odczłowieczani, dehumanizowani, pozbawiani twarzy i uczuć. Przypisywane są nam nie tylko zbrodnicze intencje, również naszemu życiu odbierana jest jego pełnowartościowość i godność".