Nie żyje znany reżyser, twórca "Chłopaków z sąsiedztwa". John Singleton miał rozległy udar mózgu

John Singleton miał 51 lat.
John Singleton miał 51 lat. Fot. Instagram/John Singleton
W wieku 51 lat odszedł znany amerykański reżyser John Singleton, twórca słynnych i nominowanych do Oscara "Chłopaków z sąsiedztwa". Mężczyzna kilkanaście dni temu dostał udaru mózgu, dziś zmarł w szpitalu w Los Angeles.


"John odszedł w spokoju, w otoczeniu rodziny i przyjaciół" – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka rodziny Singletonów Shannon Barr. 51-letni reżyser miał niecałe dwa tygodnie temu rozległy udar mózgu, po którym zapadł w śpiączkę. W poniedziałek jego bliscy zadecydowali o odłączeniu Singletona od aparatury.Singleton zasłynął ze swojego filmowego debiutu, kultowego już filmu "Chłopaki z sąsiedztwa". Film o walce gangów i przemocy na ulicach Los Angeles przyniósł mu nie tylko sławę, ale również dwie nominacje do Oscarów – za reżyserię i scenariusz. 24-letni Singleton był najmłodszym twórcą, a także pierwszym Afroamerykaninem nominowanym w kategorii najlepszy reżyser.

Amerykański reżyser ma w swoim dorobku również takie filmy, jak "Shaft", "Czterej bracia" oraz "Za szybcy, za wściekli". Singleton tworzył również telewizyjne seriale, m.in. "Snowfall". Prywatnie miał czworo dzieci, był rozwiedziony.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...